Yaşam - insan

Down Sendromlu Çocukların Disney Karakterleri Olarak Verdiği 20 Poz

Kim olarak doğarsa doğsun herkes güzeldir diyen, İngiliz fotoğraf sanatçısı Nicole Louise Perkins’in, Down Sendromu olan çocuklara farkındalık yaratmak için ‘Down With Disney’ kampanyası ile onların fotoğraflarını bütün dünyaya duyurmaya çalıştı.

Bir dizi muhteşem fotoğraf çekimi sırasında Perkins, Disney filmlerinden çeşitli karakterlerle giyinmiş çocukların fotoğraflarını çekti: “Küçük Deniz Kızı” ndan “Aslan Kral” a ve daha pek çok şeye. Perkins, projenin ilham kaynağının ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve ne anlama geldiği ile ilgili yaptığı açıklamada.

“Disney ile Down’ı yarattım çünkü geçen yıl farkındalık kampanyalarıma başladım. Bir Down Sendromu farkındalık kampanyası ‘ Down Right Beautiful ‘ yapmıştım ve çok ilgimi çekti. ”

“Yeni ebeveynlere umutla yardımcı olacak bilgilerle doluydu. Sosyal medyadaki izlemlerim, Down Sendromlu çocukların ebeveynleriyle birlikte büyüdükçe, ‘Down With Disney’in geldiği yer olan bu yıl onlar için tekrar bir şeyler yapmak istedim. Disney’i kesinlikle seviyorum ve yalnız olmadığımı biliyorum, bu yüzden bunun mükemmel olacağını düşündüm. ”

Geçtiğimiz günlerde Aksaray’da bir okulda down sendromlu ve otizmli çocukların yuhalandığını hatırlıyoruz. Bunun üzerine sanatçının çektiği ve gerçekten onları harika gösteren 20 fotoğrafı sizin için bir araya getirdik. İşte o harika fotoğraflar, lütfen sizde paylaşın ve farkındalık yaratılmasına katkıda bulunun.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu