HaberlerTürkiye

Dornaz Alfa ilacı Koronavirüs’e çare mi?

Koronavirüse tedavi bulabilmek için ekibiyle birlikte bir aydır çalışmalar yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Dornaz Alfa isimli ilacın klinik testlerine acilen başlanmalı dedi.

Koronavirüs tedavisi için ekibiyle birlikte 1 aydan fazladır laboratuvara kapanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından heyecanlandırıcı bir paylaşım yaptı ve 23 Nisan‘da ismini duyurmayı planladığı ilacın büyük bir etki gösterdiğini ve acilen klinik test denemelerinin başlaması gerektiğini takipçilerine duyurdu.

YENİ BULUNAN İLACIN ADI DORNAZ ALFA OLARAK AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaları onaylanan Prof. Dr. Ercüment Oval, bunu hemen duyurdu ve 1 aydır üzerinde kesintisiz olarak çalıştıkları ilacın artık tedavide kullanılabileceğini ve bu ilacın adınında Dornaz Alfa olduğunu belirtti.

DORNAZ ALFA “ACİLEN KLİNİK TESTLERE ALINMALI”

Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından koronavirüs tedavisi için geliştirilen ilaçla ilgili paylaşımında Türk haklını büyük sevince boğdu.”1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı dornaz alfa ilacı

2 GÜN ÖNCE YAPTIĞI AÇIKLAMADA TEDAVİ İÇİN 23 NİSAN’I İŞARET ETMİŞTİ

Daha 2 gün önce Hürriyet gazetesinden Nedim Şener’e açıklamalar yapan Ovalı, “Sadece bir ay içinde tüm dünya çalışmalarımızla nereye vardığımızı 23 Nisan’da görecek” demişti.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu