Ekonomi ve FinansTürkiye

Dolar/TL’de düşüş, 5.50’nin altını gördü

Merkez Bankası, TÜİK’in açıkladığı Temmuz ayı enflasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Paylaşılan raporda gıda enflasyonundaki yavaşlamanın özellikle işlenmemiş gıdaya bağlı sürdüğüne değinildi. “Geçici vergi indirimlerinin etkisi arındırıldığında, çekirdek göstergelerden B ve C’nin eğilimindeki yükselişin daha sınırlı olduğu izlenmiştir” dendi. 

Euro/TL ise 6,15 civarında işlem görüyor

Dolardaki düşüşü değerlendiren uzmanlar, ABD ile Çin arasındaki yaşanan ticaret savaşı ve karşılıklı restleşmelerin piyasaların odağında olduğunu bildirdi. İki ülke arasında yaşanan gerilimler sonrası Çin Merkez Bankası’nın (PBoC) dolar/yuan paritesini 6,9996 olarak belirlemesi ise soğuk ortamın ısındığı anlamında olumlu bir davranış olduğunu belirten uzmanlar ABD ve Çin tarafından yumuşak açıklamaların piyasaları rahatlattığını belirtti.

Uzmanlar, bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD’de, mortgage başvuruları verilerinin takip edileceğini kaydederek, teknik açıdan dolar/TL’de 5,4860’ın destek, 5,6050’nin direnç konumunda bulunduğunu dile getirdi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu