Faydalı BilgilerListeler

Doğal Yöntemlerle Geleneksel Saç Bakımı Nasıl Yapılabilir

Doğal yöntemlerle geleneksel saç bakımı nasıl yapılır, doğal yollarla saçımızın bakımını gerçekleştirebilir miyiz? Bu sorular erkek, bayan saç sağlığına önem veren tüm insanların üzerinde önemle durması ve uygulaması gereken ayrıntıları barındırmaktadır. İnsan vücudunun en hassas ve en fazla bakıma ihtiyaç duyan bölgelerinden biri saçlarımızdır. Genetik özellikler dışında saç dökülmesi, yıpranma, bölgesel çoraklaşma gibi birçok saç problemi bakımsızlıktan kaynaklanmaktadır.

Bakımsız saçlar bir süre sonra zayıf düşmekte ve en ufak bir tarak darbesiyle bir daha çıkmamak üzere dökülmektedir. Bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımıza Doğal yöntemlerle geleneksel saç bakımının nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz. Evde günlük hayatımızda kullandığımız malzemeler ile harika kürler yapabilir ve bunları saçlarınıza uygulayabilirsiniz. düzenli uygulamanız halinde bu kürlerin nasıl mucizeler yarattığına şahit olacaksınız. Doğal Yollarda saç bakımı kürleri aşağıda ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir. 

Saçlarınız İçin Sirke Kürü Nasıl Yapılır?

  • Sirke Kürü

Sirke içerisindeki doğal maddeler ile günlük hayatımızda işimize en fazla yarayan ürünlerden biridir. saçlarınız eskisi kadar canlı ve esnek değilse sirke ile müthiş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sirke canlılık kazandırırken dışarıdan gelen zararlı etkenler karşısında da saçlarınızı korur.

Saçlarınız İçin Sirke Kürü Nasıl Yapılır?

Sürke kürü yapmak için: 1 yemek kaşığı elma suyu sirkesi + 2 yemek kaşığı zeytin yağı + 3 yumurta akı

yukarıda bileşenlerin hepsi çok güzel bir şekilde karıştırılarak 30 dakika boyunca saça masaj yapacak şekilde diplerine doğru yedirilir. 30 dakika saçınızda bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ve saçınızdaki mucizevi değişime inanamayacaksınız.

  • Zeytin Yağı Kürü

Zeytinyağı uzmanlara göre saç bakımında olmazsa olmaz besin ürünlerinden biridir. Zeytin yağı tıpta birçok alanda kullanılmaktadır. Doktorlar zeytin yağlarını tüketimini önerirken saç ile ilgili boyutunu belki de ilk defa duyacaksınız. Gerçek zeytinyağı olmak kaydı ile bunu temin ederek saçlarınıza diplerden başlama yoluyla yaklaşık 40 dakika yine masaj yaparak tüm köklerine yedirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi uyguladıktan sonra yine ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Kısa sürede yine çok farklılıklar göreceksiniz Zeytin yağı ile saçlara masaj uygulamasını haftana bir defa yapmanızda fayda vardır. 

  • Saçlarınızı Ilık Su İle Yıkayın!

Saç Bakım Uzmanları saç yıkarken kesinlikle sıcak su ile yıkanmaması gerektiğini belirtiyorlar. Yaz, kış saçların ılık su ile yıkanması saçların ideal görünümüne çok olumlu etkiler edecektir. Sıcak su saç diplerindeki bazı minerallerin ölmesine sebep olabilmektedir. Saçlarınızı daima 20-25 derecede yıkamaya özen gösteriniz.

  • Yumurta Kürü

Yumurta kürü yine saçlarımız için çok etkili karışımlardan biri. Bildiğiniz üzere Yumurta bünyesinde çok yoğun protein barındırmaktadır. Saçların da proteine çok fazla ihtiyaç duyduğunu düşünürsek, saç sağlığı açısından kullanımı çok mühimdir. Günümüzde marketlerde, aktarlarda ve güzellik merkezlerinde satılan saç bakım ürünlerinin çok büyük bir bölümü içeriğinde yumurta ve zeytinyağı barındırmaktadır. Maliyet açısından da düşük olması ulaşılabilirliğinin kolay olması yumurta kürünü popüler hale getirmiştir.

Saçlarınız İçin Yumurta Kürü Nasıl Yapılır?

Saçlarınız İçin Yumurta Kürü Nasıl Yapılır?

Saçlarınız için en faydalı kürlerden biri olan Yumurta kürünün hazırlanışı son derece basit, Yapmanız gereken 1 yumurtayı ve 2 yemek kaşığı kadar doğal(Natürel) Zeytinyağını çok güzel bir şekilde karıştırın bu karışımı 30 dakika boyunca saçlarınızın her noktasına yedirecek şekilde masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızın çok farklı bir görünüme kavuştuğuna şahit olacaksınız.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu