DiğerHaberler

Doğal Gazda %30 Tasarruf Sağlayan Proje Onay Bekliyor

Manisa'da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu proje henüz onay bekliyor.

Manisa’da lise öğrencilerinin yapmış olduğu ve doğal gaz faturasında doğrudan %30 tasarruf sağlayan termostat teknolojisi üretime geçmek için henüz onay aşamasında.

Evlerimizde kullandığımız doğal gaz ısıtma ve benzeri işlerde olmazsa olmaz durumunda. Bu yüzden de yüzlerce liralık faturaların gelmesi her ay cebimizi zorluyor. Manisalı liseli öğrencilerin yapmış olduğu proje sayesinde bu yükün büyük bir bölümü üzerimizden kalkacak gibi duruyor.

Proje için Türk Patent Enstitüsü ve diğer gerekli resmi kurumlara başvurular yapılmış durumda. Öğrencilerin de oldukça heyecanlı olduğu biliniyor. Ardı ardına gelen zamanların sonrasında böyle bir projeye ihtiyacımız vardı. Projenin evlerde kullanılması ve daha büyük çaplı alanlarda kullanılabilmesi için de gerekli çalışmalar hala devam ediyor.

İlgili Makaleler

Yılda 23.000 Lira Tasarruf Sağlandı

Öğrencilerin okuduğu okul olan Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için geliştirilmiş olan termostat aktif olarak kullanılmakta ve okul yönetimi bu sayede sadece bir yıl içinde 23.000 Lira tasarruf ettiklerini açıkladı. Arta kalan bu parayla da okumakta olan öğrenciler için fırsatlar daha da iyileştiriliyor. Öğrencilerin kullanmış olduğu aletler günümüz teknolojisi seviyelerine yükseltilmeye çalışıyor. Bu sayede de öğrenciler daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorlar.

Ülke Genelinde Daha Büyük Tasarruf Hedefleniyor

Termostat projesinin seri üretime geçmesinin ardından ülke genelinde %30 tasarruf sağlanacağını düşünen yetkililer her yıl milyonlarca dolarlık bir tasarruf hedefliyorlar.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu