Hayvanlar AlemiListeler

Doğada En Çok İnsan Öldüren Hayvanlar

Hayvanlar alemini anlamaya çalışmak gerçekten zor bir iş. Kaldı ki onların çoğu vahşi doğada kendi alanlarının kralı ve lideridirler. Olur da onların mekanında iken onlara artistlik yaparsanız bunun cezasını size fazlasıyla ödetirler. Bazıları zehirli bazıları ise jilet kadar keskin dişlere sahipler. Bu listede bulunan en tehlikeli hayvanların büyük kısmı Avustralya kıtasında yaşamaktadır dememiz içinizi biraz rahatlatacaktır inşallah.

10. Leopar

Leopar

Belkide vahşi doğada bulunan hayvanların en masumu diyebiliriz. Bu listeye giremeyen bir çok canlıdan bile daha yufka yürekli olan leoparlar siz onlara bir şey yapmadığınız sürece size hiç bir müdahalede bulunmazlar.

9-İnek

İnek

Bu sevimli ve besin kaynağı olan canlılar yılda 100 kişini ölümüne sebep olmaktadırlar. Bunlardan bir kısmı sanırım süt sağmaya çalışan personel. Ne diyelim inek deyip dibine girmeyin 1 tekmede sizi gömebilir.

8-Köpek

Köpek

Bazen çok sevimli diye yanımızdan ayırmadığımız hatta bazı evlerde aile bireyi gibi olan köpeklerin bazı türleri o kadar da sevimli değil anlaşılan. Köpeklerin eğitimi bu konuda çok önemli çünkü gerekli eğitimi almamış köpekler ani tepkiler vererek başta sahipleri olmak üzere herkese saldırabilirler. Zaten yılda 175 kişi köpekler tarafından öldürülmektedir.

7- Karınca

Karınca

İlk bakışta sizde benim gibi yok artık karınca nasıl bu listeye girer diyebilirsiniz ama her yıl 200 insanı öldüren bir canlının burada olması kadar doğal bir şey olamaz sanırım.</p><p>Birlikten kuvvet doğar lafının doğadaki yansıması olan bu canlıların bir araya geldiklerinde yapamayacakları hiçbir şey yok sanırım.

6- Aslan

Aslan

Aslanların besin kaynakları listesinde neredeyse üst sıralara tırmanmışız. Yılda ortalama 250 insanı öldürüp yiyen aslanlar sıralamamızda ortalarda yer almaktadır.

5- Denizanası

Denizanası

Zehirli denizanaları suların en tehlikeli canlıların dandır. Yılda ortalama 300 insanın ölümüne sebep olan bu canlılar aslında herkesin korktuğu köpek balıklarından 15 kat daha fazla insan öldürmektedirler.

4- Kaplan

Kaplan

Kaplanları yaşam alanlarında bile rahat  bırakmayan insanların bir kısmı onlar tarafından öldürülmektedir. Bu sayı yılda ortalama 300 insana denk geliyor.

3- Buffalo

Buffalo

Buffalolar’da pek insanların dostu sayılmazlar buffalolar her yıl ortalama 400 insanın ölümüne sebep olmaktadırlar.

2- Fil

Fil

Filler aslında masum görünseler de her yıl ortalama 500 insanı öldürmektedirler.

1- Timsah

Timsah

Doğada her yıl ortalama 2500 insan timsahlar tarafından öldürülmüştür.  Tabi insanlarda onlara saldırmaktan geri kalmıyorlar.

 

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu