İlginç Bilgiler

Doğada Bulunan En Güçlü 6 Zehir

Doğada her şeyin yer aldığı gibi zehirli maddeler bulunmaktadır. İşte doğada görebileceğiniz en güçlü zehirleri sizler için bir araya getirdik. Aman gezerken dolaşırken dikkatli olu.

Doğada her şeyin yer aldığı gibi zehirli maddeler bulunmaktadır. İşte doğada görebileceğiniz en güçlü zehirleri sizler için bir araya getirdik. Aman gezerken dolaşırken dikkatli olun.

1. Siyanür

Siyanür

En çok bilinenlerden siyanür. Siyanür kandaki alyuvarların oksijeni absorbe etmesine engel olarak insanın ölmesini sağlar. 2. Dünya savaşı döneminde düşman eline geçmemek için askerler bunlarla intihar ediyorlardı.

2. Striknin

Striknin

20. Yüzyılın ilk zamanlarında meşhur olan Striknin direk insanın sinir sistemine saldırıyor ve insanların aşırı reflekslerde bulunmasına sebep olmaktadır.

3. Baldıran Otu

Baldıran Otu

Bu zehrin en meşhur olduğu zaman Socrates’in bu zehirle öldürüldüğü zamandır.

4. Balon Balığı

Balon Balığı

Denizlerdeki en zehirli canlılardan birisidir. Yumurtalıklarında bulunan tetraodontoxin sayesinde yüksek dozda zehir oluşturur. Ama iç organları profesyonel bir aşçı tarafından temizlendiğinde çok güzel bir yemektir.

5. Keşiş Örümceği Zehri

Keşiş Örümceği Zehri

Sadece 1 cm boyundaki bu çok zehirli örümcek bir insanı ısırdığında insan hissetmeye bilir ama 8 saat sonra çok yüksek acılar hissedecektir.

6. Güzel Avrat Otu

Güzel Avrat Otu

Rönesans döneminin en ünlü makyaj malzemesi ama yenildiğinde en zehirli yiyeceklerden birisi.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu