Doğa - ÇevreListeler

Doğa Bunları Hak Etmiyor !

Bolu doğal bozulmamış el değmemiş doğa alanlarıyla ünlüdür illa ki duymuşsunuzdur Abant’ı mesela . 

Bu güzel manzaraların hepsi İnterrail Türkiye’nin yapmış olduğu Bolurail etkinliğinden önceydi tabii ki . Bolu’nun sakinleri başta olmak üzere yaşam alanlarının bu hale gelmiş olmasından şikayetçi oldular . @sundusburcu kullanıcı adıyla İnstagramda hesabı olan kullanıcı bu durumdan çok rahatsız olduğu için olayı paylaştı . Yaşam alanlarına dokunulmuş olmasından rahatsızlık duyduğu için İnterrail Türkiye grubunu kınadı ve çözüm üretilmesini istedi.

6. Bu fotoğrafları yayınlayan kullanıcı resimlerin altında şu şekilde sitem etti :

Bu fotoğrafları yayınlayan kullanıcı resimlerin altında şu şekilde sitem etti :


“Geçtiğimiz haftasonu yani 7-8 ekim’de Mengen Şirinyazı Gölet’inde iki gün süren bir kamp ve – sözde- doğa severler etkinliği düzenlendi. Çoğu kampçı arkadaşım dahil oldu. Çokca memleketlim de bu etkinliğe katıldı. Ben bu etkinliğin sonuçlarını tahmin ettiğimden yanıbaşımda olmasına rağmen her sene olduğu gibi bu yıl da katılım sağlamadım. Ama bu etkinliğe muhalefet bir tutum da sergilemedim. Keşke sergileseymişim, bu da benim ayıbımdır. Ama bundan sonra bu etkinliğin gerçekleşmemesi , gereken tüm denetimlerin sağlanması için elimden geleni ardıma koymayacağım. şimdi… Sayfamı ve paylaşımlarımı takip eden, zamanla ortak bir çok güzel paylaşımda bulunduğumuz sevgili doğa sever ve kampçı arkadaşlarım. -Ki “gerçek” doğa sever arkadaşlarımın bu konuda desteğini bekl,yorum. sayfamı takip eden gezi,doğa,kamp bloğu sayfalarının bu paylaşımı repost edip, etiketlemesini rica ediyorum ki daha fazla insana ulaşabilelim.

Burası benim bisiklet gezilerimde, arkadaş toplantılarımızda, piknik etkinliklerimizde çok sık gittiğimiz ve çok sevdiğimiz memleketimin cennet köşelerinden. Sözüm ona Cuma günü Mengen’e akın eden lafta doğacı kampçı arkadaşlar , siz ziyandan zarardan başka bir şey değilsiniz. Bakın bunun adı insanlık değil, vicdansızlıktır. Memleketini, doğayı, yeşili seven insan bir çekirdek kabuğu atmaya kıyamazken, lafa gelince boyunuzdan büyük kamp çadırları taşımaya erinmiyorken birer poşet çöplerinizi elinize alıp şehir merkezi çöplerine atmaya eriniyorsunuz. Bizim yeşil yaşam alanımızı ve diğer orman canlılarının yaşam alanlarını katledip şehirlerinize mutlu mesut fotoğraflarla geri dönüyorsunuz. Doğacı, kampçı diye geçinip aslında tek amacı sosyal bir takım ortamlara girip , instagrama iki fotoğraf yükleyip etiket reklam yapınca da bir sosyal statü elde ettiğini sanan , vizyonsuz sözüm ona doğa katliamcılarısınız. 

Eğitimci kimliğim ile şu an tek istediğim şey, memleketteki bütün çocukları toplayıp oraya götürmek ve şunu söylemek : “Bakın çocuklar bunu doğaya yapan da insan siz böyle insan olmayın , gelin şimdi el birliği ile onların ayıbını biz temizleyelim de ileride siz de onlar gibi yetişkin insanlar olduğunuzda bugünü hiç unutmayın.” şeklinde bir yazı yazdı.

9. İnstagram Story’sinde de bu şekilde paylaşan kullanıcıya bir çok destek yağdı

İnstagram Story'sinde de bu şekilde paylaşan kullanıcıya bir çok destek yağdı

10. Gelen yorumlardan bazıları şu şekilde:

Gelen yorumlardan bazıları şu şekilde:
14. Kullanıcıya İnterrail Türkiye resmi İnstagram hesabından şöyle bir cevap gelmiş , Kullanıcı @sundusburcu Bunu İnstagram Story’sinde şu şekilde paylaştı.

Kullanıcıya İnterrail Türkiye resmi İnstagram hesabından şöyle bir cevap gelmiş , Kullanıcı @sundusburcu Bunu İnstagram Story'sinde şu şekilde paylaştı.

Konu ile ilgili mercilere başvuracağını belirten kullanıcıya gelen tepkiler bu şekildeydi İnterrail Türkiye’den ya da Camprail’den henüz tatmin edici bir cevap gelmedi (yukarıda açıkça hakaret görülüyor bu yüzden bir cevap niteliği taşımıyor.) . Bir özür bekliyoruz ve konunun çözümü için bir eylem görmek istiyoruz. Bu üzücü haberi yazmak bile beni utandırdı açıkcası . Umarım tekrar böyle çirkin görüntülerle karşılaşmayız.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu