HaberlerTürkiye

Diyarbakır’daki operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin kırsal alanlarında tespit edilen küçük terörist grubuna kısa bir süre önce operasyon düzenlendi. Mehmetçik tarafından düzenlenen operasyonda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. 

Operasyonlar Devam Ediyor

Bir süredir kış aylarında pasif kalan terörist grupları takip altına alınmıştı. Gün içerisinde de Diyarbakır’ın Lice ilçesinin kırsal alanlarında tespit edilen terörist grubuna saldırı düzenlendi. “Bayrak-123” adı veren operasyon hız kesmeden devam ediyor. Aktif olarak sahada olan askerlerimiz ise gördüğü terörist hedeflerini yerli ve milli silahlarımızın yardımıyla kısa süre içerisinde yok etmekte. Operasyonların daha da artarak devam edeceğini ortaya koyan yetkili isimler, hiçbir şekilde terör ile mücadelenin aksatılmayacağı mesajını verdi.

Askeri yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı unsurlarınca gerçekleştirilen ‘Bayrak-123’ operasyonunda, toplam 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir” sözlerine değinildi.

Teröristlere Nefes Aldırılmıyor

Uzun bir süredir Diyarbakır genelinde devam eden askeri operasyonlar sonucunda kısa sürede birçok terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonların sayısının daha da arttırılarak teröristlere nefes aldırılmayacağını açıklayan yetkililer, halkın güvenliği için çabalayacağını ortaya koydu. Diyarbakır’ın Lice ilçesi başta olmak üzere bölgedeki geniş bir alanda operasyonlar son hızıyla devam ediyor. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu