ListelerSağlık

Dişleri Nasıl Beyazlatırız?

Güzel bir gülüş için olmazsa olmaz olan şey beyaz dişlerdir. Hiç kimse sarı görünen dişlerden hoşlanmaz. Herkesin hayali ışıl ışıl parlayan beyaz dişlerdir. Bunun içinde dişlerini düzenli bir şekilde fırçalamaya özen gösteririz ya da diş doktorunu düzenli bir şekilde ziyaret edip temizletme işlemi yaparız. Diş fırçalamanın ya da doktora gitmenin yanında dişlerde hala sizi rahatsız eden lekeler varsa bunun için önerilen bir kaç öneri vardır.

Karbonat ve su. 1 çay kaşığı karbonat ve suyu karışım macun kıvamında olacak şekilde karıştırın. 1-2 dakika bekletin. Dada uzun beklemeyin çünkü diş minesine zarar verebilir. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

diş nasıl beyazlatılır

Çilek, deniz tuzu ve yarım çay kaşığı karbonat. Öncelikle çileği eziyoruz, ardından soda ve tuzu ekliyoruz. 5 dakika bekleyip, dişlerimizi duruluyoruz.

1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı su. İkisini karıştırıp, dişlerimize sürüyoruz. Limonu kesinlikle susuz kullanmamanız gerektiğini belirtiyorlar. Çünkü güçlü bir asit içeriyor. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Portakal kabuğu, her akşam yatmadan önce uygulayabileceğiniz bir diğeri de portakal kabuğunu dişinize sürtmenizdir. İçerdiği C vitamini ve kalsiyum sizi gece boyunca koruyacaktır. Bunu düzenli bir şekilde yaptığınızda birkaç hafta sonra farkı hissedeceksiniz. Eğer taze portakal kabuğu yoksa kuru portakal kabuğu tozu da kullanabilirsiniz.

Günde en az bir elma ya da havuç yemenizde dişinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca

  • Kahve, siyah çay gibi koyu renkli içecekleri dişinize fazla temas ettirmeden içmeye çalışın. Bunları içerken çilek yemenizde başka bir öneri.
  • Ketçap ya da asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya çalışın.
  • Şeker bakterilerin en iyi dostu iken bitter çikolata için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Siyah çikolata içerdiği kakao ile bakterilerin düşman, sizin ise yakın dostunuzdur.
  • Dişlerinizi mineye zarar verecek şekilde sert bir şekilde fırçalamayın.
  • Günde bir kez diş ipi kullanmanız yararınıza olacaktır.
  • Dilinizi fırçalayın.
  • C vitamini içeren herhangi bir yiyecek ya da içecek tükettiyseniz, ardından ağzınızı mutlaka su ile çalkalayın.

Dişleri beyazlatmak için önerileriniz varsa ya da bildiğiniz doğal yöntemler yorum yapmayı unutmayın.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu