HaberlerPolitika

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Venezuela açıklaması

Son dönemlerde Amerika’nın baskıları altında kalan ve iç karışıklıklar yaşanan Venezuela hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalarda Venezuela’nın her zaman yanında olacağımıza dair mesajlar verildi. Şuanda ülkedeki Cumhurbaşkanını destekleyen ve desteklemeyenler olarak ikiye ayrılmış Venezuela’da iç sorunlar giderek büyüyor. Şuanda hali hazırda Cumhurbaşkanlığı görevini yerine getirmekte olan Maduro’ya karşı bir ittifak oluşturmaya çalışan bir grup insan bulunuyor. Amerika’nın da desteğini gören bu grup, ülkedeki iç huzursuzluğun giderek büyümesine neden olmakta. Bu yüzden de kendisini savunmaya geçen Maduro, bakanların da birçoğunun desteğini kaybetmiş durumda.

Venezuela Dışişleri Bakanlığından Açıklama Geldi

İlgili Makaleler

Venezuela Dışişleri Bakanı Arreaza tarafından yapılan açıklamada “Venezuela’nın zor dönemlerinde  Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bize dostluk örneği gösterdi” sözlerine yer verildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamalarda, “Venezuela’daki herhangi olumsuz bir durum tüm Latin Amerika’yı hatta Karayipler’i etkileyebilir. Venezuela’yı desteklemeye devam  edeceğiz” sözlerinde bulunmuştu.

Ülkemizden gelen bu açıklamaların ardından Venezuela’nın karşısında yer alan Amerika Birleşik Devletleri tarafından ülkemiz yetkililerine adeta tehdit mesajları yağmıştı. Bu mesajları yanıtsız bırakmayan bakanlarımızdan da yanıt niteliğinde sözler söylendi. Taraflar arasında yaşanan gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu