EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Diş Fırçalama Hakkında Bilmedikleriniz!

Gülümsemek bir insan için önemli bir konudur ancak gülümseyebilmek için de bembeyaz bir dişlere sahip olmak zorundasınız. Düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamanız demek beyaz bir dişe sahip olacağınız anlamına gelmeyecektir bu nedenle ilk önce yapmanız gereken şey ağız hijyenine dikkat etmeniz gerektiğidir. Doğru diş fırçalama yöntemlerini bulduğunuz da ve fırçalama metodlarını tam olarak uyguladığınız da ancak doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalamak için hemen yemekten sonrasını tercih etmemelisiniz. Yedikten sonra yarım saat geçmesi ve sonrasında fırçalanması gerekiyor. Ancak bu şekilde sağlıklı ve de beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Dişler bir insanın en küçük organıdır. Fakat görevi yalnızca besinleri parçalamak veya koparmak demek değildir aynı zamanda sesinizin de düzgün bir şekilde çıkmasını sağlar. Bunun yanı sıra kendi etrafındaki dokularında korunmasını sağlar. Bunlardan en önemlisi dışarıdan bakıldığında estetik açıdan insana daha güzel bir görünüm vermeye yardımcı olur. Dişleriniz kadar sağlıklı ve de güzelse öz güveninizde kadar artacak demektir.

Dişlerinizi Doğru Fırçalıyor musunuz?

Dişlerinizi Doğru Fırçalıyor musunuz?

Sanıyorum ki bir gün içerisinde dişlerini üç defa fırçalaması gerektiğini bilmeyen yoktur ancak doğru tekniği bilen sayısı da azdır. Diş etlerinizin de sağlığına kavuşması için doğru tekniği uygulamak zorundasınız diş ipi ya da ara yüz fırçası gibi bir takım malzemelerin kullanılması gerekir.

Yemeklerden Hemen Sonra Fırçalama Aşınmaya Neden Olur

Dişlerinizi yemeklerden hemen sonra fırçalamanız halinde kanamaya neden olursunuz. eğer ki dişlerinizi fırçalarken kanama ya da şişkinlik oluşmuyorsa o zaman sağlıklı bir şekilde yıkıyorsunuz demektir. Asitli ve şekerli yiyecekler diş yüzeylerini aşınmaya uygun hale getirir. Dişler, bu hassasiyete sahipken fırça darbeleriyle diş yüzeyinde aşınmayı artırmamalıyız. Yemeklerden hemen sonra ağzımızı sadece suyla çalkalamak, yaklaşık yarım saat sonra da fırçalamak en doğrusudur.

Originally posted 2021-11-19 09:50:40.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu