EDİTÖR BAŞVURU
Sağlık

Diş Estetiği İle Gençleşme

Bir çok kişiye, artık sadece sağlıklı dişlere sahip olmak yeterli olmuyor. Sağlığın yanı sıra görsel güzelliğin birçoğumuz için büyük önem bulunuyor. Güzel dişlere sahip olmak bireysel, öznel ve estetik bir idealdir ve bu ideal için belirli bir kalıp mevcut değildir.  Olamaz. Çünkü herkesin diş güzelliğine dair, tamamen bireysel ve kendine özgü bir ideali bulunur. İnsanların büyük ölçüsü düz, eksiksiz, aralıksız ve beyaz dışlere sahip olmak ister. Diş estetiği denildiğinde bu faktörler ön plana çıkmaktadır.

Diş Estetiği Görseli

Diş Estetiği Görseli

Kişilerin bu ideallerini gerçekleştirmek için günümüzde diş doktorları diş sağlığı için en etkili tedavi yöntemlerinin yanı sıra, kişilerin estetik ve görsel tasarım ihtiyaçlarını da karşılamaları gerekmekte. Ortodonti ve diş hekimleri bu ihtiyaçları karşılayabilmek adına, bir çok yöntem sunuyor. Bu yöntemler sayesinde dişler düzeltilebiliyor, eksikler gideriliyor ve diş rengi değiştirilebiliyor. Diş estetiği uygulamalarında, diş sağlığı her zaman ön planda tutulmalı tabi ki. Diş güzelleştiren yöntemleri uygulamadan önce, sağlıklı olan diş maddelerine zarar vermemeye dikkat edilmelidir. Diş estetiği yaptırmadan önce, estetiğin dişlere kesinlikle zarar vermeyeceği belirlenmesi gerekir. Estetik uygulaması dişlere zarar verdiği taktirde, estetik yaptırma kararını tekrar gözden geçirmek faydalıdır. Çünkü sağlık her zaman başta gelir.

Düz ve aralıksız dişler, ortodontik tedavi alanında yer alır. Ortodontik tedavi alani özellikle dişlerin konumu ve cenedeki pozisyonu ile ilgilenir. Diş hasarlarında uygulanan dolgularında, estetik açısından doğru bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Dişlerinizin güzel görünmesi için uygun olduğu taktirde beyaz bir dolgu tercih edilebilir. Böylece dolgu, dıştan hiç bir şekilde belli olmaz. Görsel olarak, olumlu bir sonuç elde edilmiş olur.

Originally posted 2021-11-19 09:43:43.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu