Faydalı Bilgiler

Dikkat Edilmesi Gereken 5 Makyaj Kuralı

İnsanlığın varoluşundan beri genç ve güzel görünmek hemen hemen her kadının hayali.Öyle ki kadınlar bu uğurda büyükannelerinden bu günlere gelen evdeki birkaç malzemeyle kolayca hazırlanan bakım kürlerinden,içinde bulunduğumuz milenyum çağında altın dönemini yaşayan ‘Kişisel bakım’ sektörünün yüzlerce liralık kremlerine kadar her yolu deniyorlar.

Peki bir kaç ufak makyaj hatasının sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı göstereceğini biliyor muydunuz? Hem daha genç hem de daha kusursuz görünmek için aşağıda sıraladığımız bir kaç noktaya dikkat edin isteriz.

CİLT TEMİZLİĞİ

CİLT TEMİZLİĞİ

İlk olarak cilt ölü derinlerinden temizlenmediği müddetçe üzerine uygulanacak herşey cildimizi olduğundan daha pul pul yada daha yağlı görünmesini sağlayacaktır.

FONDÖTEN

FONDÖTEN

Makyajın asıl amacının ciltteki kusurları örtmek olduğunu düşünürsek doğru  renk tonunda ve ve doğru uygulamalarla yapılan fondöten’in makyajdaki en önemli rolü üstlendiğini  söyleyebiliriz.

[irp]

GÖZLER

GÖZLER

Göz makyajı rezilde edebilir vezirde! Rezil olmamak için yapmamız gereken kalemi asla gözlerimizin içine sürmemek.Unutmayalım ki annelerimizin zamanından alışılagelmiş bu gözün içine sürme olayı artık hiç kabul edilemeyen bir yöntem.Göz kalemini en doğru uygulama yöntemi elbette ki göz şekillerine göre farklılık gösterir.Ama göz şekliniz nasıl olursa olsun siz marcaranızı uygulamayı asla ihmal etmeyin

DUDAKLAR

dudak makyajı

İnceliğinden rahatsız olduğunuz dudağınızı dolgun göstermek,etli oluşundan şikayetçi olduğunuz dudağınızı da ince ve zarif göstermek  de sizin elinizde.Eğer bu konuda  zorluk yaşıyorsanız ruj renginize birebir uyumlulukta seçeceğiniz dudak kaleminizle rujdan önce uygulayacağınız basit yöntemlerle aynada istediğiniz gibi görünebilirsiniz.

KAŞLAR

KAŞLAR makyajı

Bilindiği gibi kaşlar mimik ve ifadedelerde  bakışlarımızı en etkili kılan silahtır.Yüzümüzün şekline uygun yapıda kullanmamız gereken kaşların yıldan yıla modası değişse de bizce en yakışanı sizin surat yapınıza uygun şekilde kullanacağınız doğru kaş şeklinizdir.Sırf moda diye ince yüzlü birisinin kalın kaşlar tercih etmesi,yahut büyük elmacık kemikleri yada tombik yanakları olan birisinin incecik kalem kaşlar tercih etmesi elbetteki abes duracaktır.Aslında tamda alınmamış kaşlar modayken bu modaya uysakmı diyede düşünmeden edemiyoruz?

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu