DiğerHaberler

Denizli’de 5,5 şiddetinde deprem, 22 kişi yaralı, 7 yıkık bina, can kaybı yok

Denizli’de deprem

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ( KRDAE ) verilerine göre 20.03.2019 günü sabah 09:34 saatlerinde  Merkez üstü Yeniköy-Acıpayam ( Denizli ) olan 5.0km derinlikte 5.7 şiddetinde deprem meydana geldi.  Ana şoktan önce en büyüğü 3.6 şiddetinde 5 sarsıntı kaydedildi. Ana şoktan saat 14:12’ye kadar 11 adet büyük artçı sarsıntı ( 3,1 – 4,2 ) ve  98 adet küçük artçı sarsıntı olma üzere toplam 109 artçı sarsıntı meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) ön değerlendirme raporuna göre depremin büyüklüğü 5,5 Mw , derinliği 10.76km’dir. Ana şoktan sonra saat 14:00′ kadar olan zamanda 4,8 , 4,5 ve 4,2 büyüklüğünde 3 büyük çaplı 119 küçük çaplı toplam 123 artçı deprem gerçekleşti.  Depremin süresi 11 sn. olarak hesaplandı.

Depremin merkez üstü Denizli’nin Acıpayam ilçesi Yeniköy mahallesine 1.8km uzaklıkta olduğu belirtildi.  Deprem Denizli ile Burdur, Muğla, Isparta, Antalya ve yakın çevrede hissedildi.

Depremin  hangi  faydan  kaynaklandığı  yapılacak  ayrıntılı  sismolojik  ve  saha  çalışmaları  ile belirlenecektir.

Depremden etkilenen bazı mahallelerde camilerden “evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması” hususunda duyurular yapıldı.

Bakan Murat Kurum’dan açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada depremde 139 ağır hasarlı, 132 hafif hasarlı, 7 yıkık olmak üzere 278 yapıya ilişkin tespitlerin yapıldığını . 22 vatandaşın hafif yaralı olduğunu belirtti. 

Hasar tespit çalışmaları 12 ekip tarafından yapılmaya devam ediyor.

Kızılay olay yerinde

Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer, yaptığı açıklamada, 54 personel ile depremden etkilenen vatandaşlara hizmet verildiğini 600 çadır kurulduğunu, 2000 kişiye yemek ikram edildiğini, 3 bin battaniye ve 600 ısıtma cihazı dağıtıldığını belirtti. 

Bölgenin Deprem Tehlikesi

Bölgenin Deprem Tehlikesi

Deprem Anı Kamerada

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu