İlginç Bilgiler

Deniz Kızları Gerçekten Var Mı?

Teosof Erhard Brezner’ e göre denizkızları masal değil gerçek…

Teosof Erhard Brezner deniz kızlarını gerçekten gördüğünü iddia ediyor ve çizdiği tablolara detaylı olarak gördüklerini ya da gördüğüne inandıklarını aktarıyordu.  Brezner’ e göre denizkızları denizlerin koruyucularıydı. İnsan gözüyle görmenin mümkün olduğunu ve açık denizlerin onlarla dolu olduğunu iddia ediyordu. Balıklardan hızlı yüzüyor, birden derine dalıp sonra aniden yüzeye çıkıyorlardı. Fırtınalı denizler en sevdikleriydi. Dev dalgalar asla onları korkutmuyor, hareketlerini kısıtlamıyordu. Brezner yazdığı kitapta, denizkızlarını insan görünüşlü, ancak cinsiyeti olmayan yaratıklar olarak tarif ediyor. Hepsinin belden üstü bir genç kız görünümünde ve dalgalı uzun siyah saçları var. Ciltleri kızıl kahverengi ve oldukça kaslılar. Boyları 130 ile 150 santim arası. Suyun daha sığ olan yerlerinde yaşayanlar ise daha zayıf ve mavi yeşil renkteler. Saçları koyu sarı ve mavi gözlüler.

Deniz Kızları Gerçekten Var Mı?

Denizkızları sürekli hareket halinde ve çok neşeli imişler. Büyüleyici bir güzellikleri varmış. Denizdeki canlılarla ve bitkilerle ilgilenir bakımlarını yaparlarmış. Yarattıkları fırtına ve dalgalarla deniz suyunu karıştırır, canlıların hayatını dengede tutarlarmış. Deniz yüzeyine ya da karaya ancak yardıma muhtaç bir insan ya da hayvan gördüklerinde çıkarlarmış. Denizdeki tüm canlılarla anlaşabilirlermiş. Midyelere, balıklara, bitkilere çocuklarına bakan anne şefkati ile bakar, hastalıklarını iyileştirirlermiş. Bütün deniz sakinleri onları göremezmiş ancak yardımları ile hayatları kolaylaşırmış.

Deniz Kızları Gerçekten Var Mı?

İnsanlara da büyük sempati duyan denizkızları birçok batık gemiden denizcileri kurtarmışlar. Ayrıca gelişmiş zihinleri ile kaptanları fırtınalı denizlere karşı uyarırlarmış.

Ne dersiniz hayal mi gerçek mi?

Deniz Kızları Gerçek mi

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu