Faydalı BilgilerSağlıkYeme - İçme

Demir Deposu 8 Besin

Bazı nedenlerden dolayı demir eksikliği yaşayabiliriz. Bu durumda çeşitli rahatsızlıklarda kapımızı çalabilir. Böyle durumlarda uzaman bir hekime başvurmak sağlığınız adına faydalı olabilir. Tabi bu durumda hekiminizin yazdığı ilaçların yanında da beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. İşte bugün Demir Deposu 8 Besini sizler için hazırladık.

Demir Deposu 8 Besin

1. Edamame

Edamame

Edamame güçlü bir protein kaynağıdır ve bir muzdan daha fazla potasyum içerir. Ayrıca, en sağlıklı, protein açısından zengin atıştırmalıklardan birini olduğu için ekstra kilo vermenize yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan tek şey günlük demir ihtiyacınızın% 19’u olan 3,5 mg demir ile vücudunuzu zenginleştirmek için 1 fincan dondurulmuş Edamame’dir.

 

2. Ispanak

Ispanak

Ispanak, en besleyici yeşil yapraklı sebzelerden biridir ve günlük kalsiyum ihtiyacınızın yaklaşık üçte birini sağlar. Temel Reis adını hatırlıyor musun? Bir kaşık pişmiş ıspanak, günlük demir alım miktarının% 36’sını oluşturan yaklaşık 6 mg demir ile vücudunuzu doldurur. Ve en iyi yanı, vücudunuza günlük A vitamini ihtiyacınızı sağlar. Temel reis gücünü nasıl toplayacağını kesinlikle biliyor.

 

3. Mercimek

mercimek

Mercimek, çorba, sos, salata, pirinç ve güveç için en iyi içeriklerdendir. Pişmiş bir bardak mercimek vücudunuzu günlük demir ihtiyacının% 39’unu oluşturan 7 mg demir ile zenginleştirebilirsiniz. Bu inanılmaz değil mi? Bunun yanı sıra çok zengin proteinde içerir.

 

4. Quinoa

Quinoa demir

Quinoa, sözcüğün tam anlamıyla doğanın en özel hediyelerinden biridir ve vücudunuzun kendi başına üretemediği dokuz temel amino asitten oluşan güçlü bir süperfondur. Ayrıca quinoa, protein konusunda en zengin sebze kaynaklarından biridir. Sadece bir bardak vücudunuzun, günlük demir gereksiniminin % 17’si kadar olan kocaman bir 3 mg demir ile besler.

 

5. İstiridye

İstiridye

İstiridye, ihtiyacınız olan 4 mg demir ile birlikte çokça çinko barındırır. Diyet, döneminizde size yardımcı olabilecek bir besin kaynağıdır.

 

6. Meksika Fasulyesi

Meksika Fasulyesi

Meksika Fasulyesi, protein ve lif dolu güçlü bir besin kaynağıdır. Sadece bir fincan Meksika Fasulyesi, günlük demir ihtiyacınızın % 22’sini oluşturan 4 mg demir ile doluyor.

 

7. Yulaf

Yulaf

Yulaf sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı için en sağlıklı seçeneklerdendir. İhtiyacınız olan tek şey, günlük demir gereksiniminizin % 22’sini oluşturan 4 mg’lık güçlü bir demir ile vücudunuzu beslemek için yarım bardak yulaftır. En iyi yanı sütle beraber tüketebileceğiniz lezzetli bir besindir. Sayısız hazırlanışı kolay kahvaltı ve atıştırmalık tarifleri mevcuttur.

 

8. Pazı

Pazı faydaları

Ispanak gibi yapraklı yeşil sebzelerin tadına bakamayanlar için pazı daha tatlı bir seçenektir. Makarna ve lazanya gibi tüm İtalyan sebze yemekleri için mükemmel bir ektir. İhtiyacınız olan tek şey, günlük demir gereksiniminizin% 22’sini oluşturan 4 mg demir ile vücudunuzu zenginleştirmek için bir miktar pazı.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu