HaberlerListelerSpor

David Beckham Kendi Futbol Cennetini Kuruyor

David Beckham Kendi Futbol Cennetini Kuruyor

Emektar İngiliz yıldız futbolcu David Beckham, 2018 yılının başında ABD’nin Miami şehrinde yer alacak bir MLS takımı kurmayı planladıklarını dünyaya duyurmuştu.

Bu takımın MLS’de mücadele edebilmesi için gereken yasal sürecin başlatıldığını da belirten David Beckham, Miami’de oldukça büyük bir arazi üzerine stat ve tesis kurmak için gerekli planlamaları yaptıklarını belirtmişti.

Heyecanla beklenen bu projeye ait görüntüler kısa bir süre önce futbolseverlerle paylaşıldı.

Tesisin adı Miami Freedom Park (Özgürlük Parkı) olarak açıklanan tesislerin ABD’nin Florida eyaletinin güneyinde bir alana inşa edileceği belirtildi.

Beckham’ın Miami’li iş ortağı Jorge Mas’ın kişisel ve kulübün resmi twitter hesabından Pazar günü yayınlanan videoda stat ve tesislerle ilgili bir çok bilgiye yer verildi.

Videoda yer alan bilgilere göre tesisler yaklaşık 450 bin metre karelik yeşil alan üzerine kurulacak ve yeşil alan mümkün olduğunca korunacak.

Tesislerin 95 bin metre karelik bölümü genç takımlara ayrılacak, önümüzdeki en az 3 yıl için 11 bin kişiye iş imkanı sağlanacak.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu