EDİTÖR BAŞVURU
Kimdir?

Cüneyt Özdemir Kimdir? Hakkında 10 Bilgi

8 Şubat 1970 tarihinde Ankara’da doğan tecrübeli gazeteci, son dönemlerde yaptığı Youtube yayınlarıyla beğeni toplamaya devam ediyor.

 Ses Kontrolünde Çikinova Şifresi

Youtube sayfasında yer alan çekimlerle de çok sayıda kişi tarafından izlenen Cüneyt Özdemir hakkında 10 bilgi sizin için derlendi. Rıza Zarrab’ın Amerika’da yargılanması sürecini tüm ayrıntılarıyla Youtube sitesinde yer alan kanalında yayınlayan Cüneyt Özdemir, sayfada bazen ses problemleri yaşamıştı. Bu problemlerden haberdar olarak sorunun çözümünü kısa sürede sağlamak için takipçileriyle bir şifre geliştirdi. Rıza Zarrab’ın para transferi için kullandığı yöntemin ismi olan çikinovadan esinlenen gazeteci, takipçilerinin çikinova yorumu yazması üzerine yayında problem olmadığını anlıyordu.  Cüneyt Özdemir’i Youtube kanalını bu linkten ulaşıp abone olabilir ve yayınlarını takip edebilirsiniz.

 Objektif Yayın Anlayışı

Cüneyt Özdemir Hakkında 10 Bilgi

Tecrübeli gazeteci Cüneyt Özdemir hakkında 10 bilgi arasında objektifliğe önem vermesi de gelir. Herhangi bir taraf tutmaksızın yaptığı programlar ve yayınlar, başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtlamaktadır. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için her gün ekibiyle birlikte Cüneyt Özdemir Youtube kanalında videolar çeken Özdemir, yalnızca izleyenleri bilgilendirme amacı doğrultusunda hareket etmektedir. Seçimle ilgili önemli hususları vurguladığı yayınlar dikkat çekmiştir. Yalnızca Türkiye’deki değil dünyanın farklı ülkelerindeki sorunlara odaklanan gazeteci her geçen gün daha başarılı olmaktadır.

Londra’da Eğitim Aldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan önemli okullardan birinde, British Council bursu alarak multimedya eğitimi alan Cüneyt Özdemir, Türkiye’ye döndükten sonra genel yayın yönetmenliği yaptı. Çeşitli programlarda farklı görevler alan gazeteci, kısa sürede büyük beğeni topladı. Çok sayıda televizyon kanalında kendi programlarını yapması sayesinde tanınırlığı her geçen gün arttı. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamlayan gazeteci, mesleğini severek devam ettirdiğini söylüyor.

 Güncel Olaylara Işık Tutuyor

Cüneyt Özdemir hakkında 10 bilgi

Objektif yayıncılığına bu kanal üzerinden ekibiyle birlikte devam eden Cüneyt Özdemir her görüşten düşünceye yer veriyor. Youtube kanalında yaptığı yayınlarla, güncel olaylar konusunda bilgiler veren tecrübeli gazeteci, olaylarla ilgili tarafsız bir bakış açısına sahip. Reza Zarrab davasını yargılama süreci boyunca Amerika’daki mahkemede izleyen gazeteci, konuyla ilgili çektiği hiçbir bölümde kişisel düşüncelerine yer vermemiş, aldığı notları ve izlenimlerini aktarmıştır. Ana akım medyada yer almayan haberlere ve görüşlere de aynı değerde önem verip bunları seyirciye aktarmakla beraber farklı bir bakış açısını bu kanal üzerinden seyircilerine sunmaktadır. Bugüne dek dünyanın pek çok bölgesinden yayınlar yapan ve birbirinden farklı konulara değinen gazeteci, mesleğinin önemini ve anlamını kavramış durumdadır.

 Belgesel Filmlere İmza Attı

  Cüneyt Özdemir hakkında 10 bilgi derlemesinde atlanmaması gereken önemli bir madde de belgeseller. Usta gazeteci, 7 tane farklı konuları anlatan belgesel filme imza attı. Bunun yanında tarihi ve günlük olayları anlattığı 10 farklı kitap yazan Özdemir, her yaştan izleyiciye ulaşmayı başardı.

Yaptığı Belgesel Filmler :

  • Kız Kulesi Efsanesi
  • Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni
  • Festival
  • Araba Sevdası
  • Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikayesi Var
  • Paranın Serüveni
  • Suya Vurulan Altın Kelepçe

 Haber Kanalı Kurdu

1999 yılında, genç ve yeniliklere açık bir gazeteci olarak Cnn Türk haber kanalını kuranlar arasında yer aldı. 5 kişilik bir ekiple kurulan kanalda çeşitli programlar sunmaya başladı. Bu programlardan Soner Yalçın’la birlikte sunduğunu, bir süre sonra tek başına sunmaya başladı.

 Rekor Kırdı

2000 yılında milenyum kutlamalarını 196 farklı ülkeden canlı yayınlarla gösteren Cüneyt Özdemir bir rekora imza atmış oldu. Yaklaşık 26 saat süren yayın oldukça ilgi gördü. Türk televizyonundan yapılan en uzun canlı yayın ve en çok yerde yapılan çekim alanındaki bu rekoru, gazetecinin isminin daha çok duyulmasına olanak sağladı.

 Dalış, Sörf ve Yelken Tutkunu

Deniz sporlarına büyük ilgi duyan gazeteci, dalış, sörf ve yelken yapmayı çok seviyor. Bu sporlar sayesinde formunu da koruyan gazeteci, şu sıralar New York – İstanbul arasında gidip gelmekte ve aralıksız Youtube kanalında her gün yayın 2018 seçim yayını yapmaktadır.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu