HaberlerTürkiye

Cumhurbaşkanı, seçim hakkında yeni açıklamalar yaptı

Seçim sayılarının belirli yerlerde hala devam etmesinin ardından bir süredir açıklama yapmaktan kaçınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklamalarla sessizliğini bozdu.

Olayın seçim süreci bitmiştir, mahkeme süreci başladı” diyen Erdoğan, “Ağzı olan konuşuyor çünkü yaşamamışlar” diye sözüne devam etti.

Erdoğan’ın Seçim Konusunda Söylemiş Olduğu Sözler

“İlde (İl Seçim Kurulu) alınan neticeler bizim yaptığımız çalışmalarla örtüşmüyorsa, bizim için nihai merci, Yüksek Seçim Kurulu’dur. Ondan sonra da Yüksek Seçim Kurulu’na müracaat etme hakkımız var. Bu bir hakkın gasbı değildir.”

“Bir Anıtkabir olayı yaşandı. Beyfendi İstanbul’dan çıkıp gidiyor. Mazbatasını almadığı halde Anıtkabir’in protokol işleminden haberi yok. Onlar da yanlış kılavuzluk yapıyor. Böyle bir şeyi yazma hakkın yok. Bu yaptığı protokol usulü açısından yanlıştır. Hiçbir zaman bizler oradaki usule erkana aykırı hareket etmemişizdir. Ne oldu? Milli Savunma Bakanlığı defteri oradan çekti, aldı.”

“Karşımızdaki dörtlü mekanizmanın oy noktasındaki durumu yüzde 47 bile değil. Arada böyle bir fark var. Bunu bir defa önce tüm benim milletimin de bilmesi lazım ama şu anda Türkiye’ye hiç onları alakadar etmediği halde iç işlerine karışma gayreti içerisinde olan Amerika’nın bunu bilmesi lazım, Avrupa’nın bunu bilmesi lazım. Önce siz kendi haddinizi bilin.”

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu