EDİTÖR BAŞVURU
ListelerYeme - İçme

Çorba Yaparken İşinize Yarayacak Öneriler

Çorba Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Fikirler

Malzemeleri tencereye koyup,çorba kaynamaya başladığında kıvamını kontrol edin. Önerilen su miktarından biraz daha az su kullanmanızda yarar var. Bu sayede çorba daha çabuk pişer ve kıvamını tutturmak daha kolay olur. Eğer kıvam istediğinizden koyu olmuş ise yavaşta su ekleyebilirsiniz. Kıvamı çok akışkan sulu olduysa da azar azar un ekleyebilirsiniz.

Çorba Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Fikirler

Çorbanın düzgün ve taşmadan kaynamasını sağlamak için tencerede bir miktar pay bırakmalısınız. Kolay taşabilen bir yemek olduğundan her zaman kısık ateşte ve tencerenin kapağı aralık olaması gerekir. Dibi tutmaması içinde sık sık karıştırınız.

Çorbanız ertesi gün biraz katılaşmış olabilir. Sıcak su ekleyerek tekrar kaynatmanız yeterli olacaktır.

Çorbanızda sadece sıvı ay çiçek yağı,tereyağı ya da sadece margarin kullanabilirsiniz. Ayrıca sıvı yağ + margarin/tereyağı kullanabilirsiniz. Çorbanıza tavuk suyu ekleyecekseniz, tavuk suyu yağlı olduğundan,koyacağınız yağ miktarı normalden biraz daha az olmalıdır.

Tavuk haşladıysanız eğer suyunu atmayın. Buzluk içerisine koyup dondurun canınız istedikçe çıkarıp çorba ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz .

Çorbanızı pişirdikten sonra da kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Üzerine nane,maydanoz vb. ürünlerle süsleme yapabilirsiniz.

bu yeni pratik yemek tarifleri kategorisinde yeni evlenenler, çalışanlar,öğrenciler ve yalnız yaşayanlar için yapımı kolay ve pratik yemek tariflerini görebilirsiniz.

Şimdiden herkese afiyet olsun… ?

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu