Faydalı BilgilerListeler

Çorapla Donut Topuz Nasıl Yapılır

Biz kadınlar her daim bir şeylere hazırlanmak durumunda kalıyoruz. Hemen hazırlanıvermek gerekiyor. Uzun uzadıya kuaföre ayıracak zaman bulamayabiliyoruz. Ya da davetsiz bir misafir geldiğinde banyoda aynanın karşısında iki dakikada kendinize çeki düzen verebilecek çok basit bir donut topuzundan bahsedeceğim. Üstelik ihtiyacınız olan tek şey çorap.

Öncelikle topuzunuzun ne kadar kalın olması istediğinize karar verin. Buna göre bir çorap edinin. Normal çorap ya da daha kalın olmasını istiyorsanız havlu erkek çoraplarından satın alabilirsiniz. Çorabı ayağınıza bir kez giyip çıkarın. Bu işlemi çorap ayağınızın şeklini alsın diye yapın. Daha sonra çorabı kıvırarak simit şeklini almasını sağlayın. Ve arada bir daha sıkı bir simit olsun diye aşağıdan çekiştirin. Çorabın sonuna kadar kıvırın. Çorabın en uç kısmını makas yardımı ile kesin. Donut topuzunuz nerenizde olmasını istiyorsanız saçlarınızı oradan atkuyruğu yapın. Sonra simit şeklindeki çorabı saçınıza geçirin. Devamında saçlarını çorabın etrafında dolaştırın. Uçlarını kıvırabilirsiniz. Ya da uçlarını örebilirsiniz. Bu kadar kolay ve kısa bir sürede artık bir topuzunuz var.  Eğer kâküllerinizde varsa bu donut topuz size her davette kurtarıcınız olacaktır.Eğer saçlarınız az ise daha da kalın bir çoraptan simit oluşturarak daha büyük bir topuzunuz olabilir. Çorapla donut topuz nasıl yapılır artık öğrendiniz uygulamanız için gerekli olan tek şey çorap.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu