EDİTÖR BAŞVURU
Tasarımlar ve Sanat

Çok İyi Nakış Yaparım Diyenleri Utandıracak Türden 5 Nakış İşlemesi

Ben en iyisiyim diyenleri bile kıskandıracak türden yapılmış bu nakışlarda insanların organlarının yapısı örnek alınarak yapılmış ve neredeyse hiç bir detay atlanmamış.

Bir zamanlar evlilik çağına gelen kızlar için olmazsa olmazlardan birisi nakış bilmesiydi. Fakat herkes iyi nakış yapamazdı. Şimdilerde ise bir hobi olarak değerlendirilen nakış işleri bazıları için ise hobiden de öteye geçerek birer sanat haline getirilmiş.

Ben en iyisiyim diyenleri bile kıskandıracak türden yapılmış bu nakışlarda insanların organlarının yapısı örnek alınarak yapılmış ve neredeyse hiç bir detay atlanmamış. Resimlerdeki nakışlara dikkatli bakarsanız kas dokularını bile bire bir yapıldığını görebilirsiniz.

El emeği göz nuru olan bu işlemeleri gördükten sonra sizde nakış yapmaya başlar mısınız bilemiyorum ama artık yok olmaya yüz tutmuş bu sanatı birilerinin yeniden canlandırması gerektiğine inanıyorum. Her şeyin fabrikasyon olanına alıştığımız için ve çok az kişi bu işi elle yaptığı için hazır olmayan ürünlerde ateş pahasına satılıyor diyebiliriz.

1. Kalbin anatomik nakışı

Kalbin anatomik nakışı

2. Yüz kaslarının anatomik nakışları

Yüz kaslarının anatomik nakışları

3. Dişi üreme sisteminin anatomik nakışı

Dişi üreme sisteminin anatomik nakışı

4. El sinirlerinin anatomik nakışı

El sinirlerinin anatomik nakışı

5. iç kulağın anatomik nakışı

iç kulağın anatomik nakışı

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu