ListelerYeme - İçme

Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Cinselliğin Tarihçesi

İnsanlık ilk gününden bugüne kadar her daim cinsel ilişkiye girmiştir. Hem neşe ve huzur kaynağı, hem insanlığın çoğalması ve ilerlemesi için gerekli olan bu birliktelik için binlerce yıldır çeşitli inanışlar ve alışkanlıklar bulunmaktadır. İnsanlığın en eski medeniyetlerinden biri olan Yunan medeniyetlerinde aşk tanrıçası Afrodit, birlikte olacağı erkeklere çeşitli meyve ve şifalı bitki karışımları ikram ederek cinsel açıdan performans sergilemelerini istemiştir. Bu nedenle cinsel hormonları aktif eden ve harekete geçiren bu tür kokulara ve tatlara afrodizyak etkisi adı verilmiştir. 

3 ana ve 3 ara öğünü atlamadan dengeli, sağlıklı besinleri tüketmek, düzenli ve yeterli uyku almak, insan bedeninde serotonin seviyesini yüksek tutar, görevlerini yerine getirmesini sağlar.  Afrodizyak etkili besinler dediğimizde genel yaygın görüş olarak akla fındık ve fıstık gelir. Bunun dışında da birçok çeşitli besin bulunmaktadır.

Ananas

Bromelin enzimi içerdiğinden dolayı libidoyu arttırma özelliği vardır.

Kuşkonmaz

İlk çağlardan beri etkisi bilinen a, b, b2 vitaminlerine yararlı olan bu yiyecek afrodizyak etkisi ile bilinir.

Ahududu

Romantik ve özel günlerde tüketilen bu meyve vücutta tonik etkisi yaratmaktadır.

İstiridye

Meşhur Kazanova’nın vazgeçilmez besini olan istiridye, içindeki çinkoyla sperm kalitesini ve cinsel isteği  arttırır. Çinko, fosfor ve iyot barındıran istiridye, kadın ve erkek libidosunu yükseltir. Çinko testesteron salgılanması için önemli bir mineraldir.

İncir

e ve b vitaminleri açısından çok zengindir. Sindirimi kolaylaştırmanın yanı sıra incir erkeklerin cinsel gücününü artıran oldukça etkili afrodizyaklardan biridir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu