Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Çinden Alışveriş Yapılabilecek Güvenilir Siteler Listesi

Çinden alışveriş yapılabilecek siteler hangileridir, güvenilir bir şekilde Çinden online alışveriş yapılır mı, Çinden alışveriş ürünleri ne zaman gelir ve Çinden alışveriş ile ilgili diğer detaylar… İçerisinde bulunduğumuz yüz yılda aldığımız ürünlerin hemen hemen %90’a yakını Çin üretimi ürünlerdir. Özellikle çalışma gücünün ucuz olmasından ötürü dev şirketler ürünlerini Çin pazarında üretmekte veya montajını burada gerçekleştirmektedir.

İnternetin gelişmeye başlaması ve e ticaretin yaygınlaşmasın ile birlikte Çin mallarını dışarıdan almak yerine kendimiz Çin’den getirtmeye başladık. Otomobil aksesuarlarından örnek verecek olursak Türkiye ile Çin arasında fiyat olarak minimum %50 fiyat farkının olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere daha önce alışveriş yaparak tecrübe ettiğimiz Güvenilir Çin’den alışveriş siteleri ile ilgili detayları vereceğiz.

İlgili Makaleler

aliexpress.com

Çin’in en popüler ve Türkiye’den de en fazla bilinen sitesidir. Türkiye’de gittigidiyor.com’a benzemektedir. Satıcılar ve alıcıları buluşturan platformda A’dan Z’ye her türlü ürün bulunur.

Bunun yanında sitede Türkçe dil desteği de bulunuyor. Buradan yapılan alışverişlerde özellikle yorumlara, puanlara bakınız. En yüksek puan ve yorum alan satıcılardan alışveriş yapmaya özen gösterin.

aliexpress.com

tinydeal.com

Bu sitede yine bir çok ürünü bir arada bulunduran bir online alışveriş sitesidir. Sitede teknolojik ürünler, giyim, gıdaya kadar bir çok ürün vardır. Bu siteden de çok fazla Türkler alışveriş yapmaktadır.

tinydeal.com

gearbest.com

Teknolojik ürünlerin fazla olduğu bir sitedir. Saattir, kamera, aksiyon kameraları vs. çok fazla ürün bulabileceğiniz bir sitedir.

gearbest.com

dx.com

Dealextreme Türkiye’de karşılığı hepsiburada.com olarak belirtilebilir. Site üzerinden Bir çok çeşit ürün bulabilirsiniz. Özellikle 0.99 dolarlık ürünler çok dikkat çekmektedir. Bu siteden de alacağınız ürünlerin Çin kalitesinde olacağını unutmadan almanızı öneririm. Dealexterem ayrıca teknolojik ürünler ile de çok ön plandadır. Ne alırsan 1 milyoncu tarzı işletmeler için son derece olumlu sonuçlar verebilir.

dx.com

focalprice.com

Focalprice daha çok apple ürünlerindeki çeşitlilik ve fiyat konusunda uygunluğu ile bilinir. Eğer apple ürünleri kullanıyorsanız bu siteden bakmadan diğer sitelere bakmamanızı öneririm.

focalprice.com

banggood.com

Çin’in hepsiburadası diyebiliriz bu site için. Son vergi olayının ardından yaptığı vergi iade kampanyasıyla Türk halkının gönlüne girmeyi başardı. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler bulabileceğiniz güzel bir internet sitesi. Tavsiye ederiz.

banggood.com

 

Alışveriş yapacağınız sitelerden aldığınız ürünler Çin ürünleri olduğu için ucuz ürünlerde oldukça kalitesiz ürünler görmeniz mümkün olabilir. O yüzden alırken iki kere düşünmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Yurtdışı Alışverişlerde Gümrük Sorununa Dikkat!

Yurtdışı üzerinden posta veya kargo yolu ile gelen ürünler için ülkemizde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanan bazı kurallar ve limitlere tabi tutulmaktadır. Bunlara dikkat edilmemesi durumunda ürününüz gümrüğe takılabilir veya yüksek vergi vb. çeşitli ücretlerle karşılaşarak ürün Türkiye’ye getirilirken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde ürün getirme kilogram, adet ve limitinde değişikliklerin olmasından ötürü daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Önemli Not: çin alışveriş sitesi ali, ucuzluğu ile nam salmış çin alışveriş siteleri, yabancı alışveriş siteleri isimleri, çin alışveriş siteleri 2017, çin alışveriş sitelerinde gümrük sorunu, çin e ticaretalışveriş siteleri giyim, çin alışveriş sitesi alex, focalprice, deal extreme, çinden ne alınır gibi konularda aklınıza takılan sorular veya alışveriş sırasında yaşadığınız problem olursa buradan yorum olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu