HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Çin Havayolları’nın Yeni Kültürel Üniformaları

Hainan Airlines  , Paris Kültür Haftasında yeni kıyafeti tanıtan tasarımcı Laurence Xu ile işbirliği yaptı. Geleneksel Çin elbisesi olan ‘Cheongsam’ ‘dan esinlenerek tasarlanan üniforma, modern batı tarzı moda trendleri ile bulut çizimleri, dalgalar ve hatta Çin efsanevi kuşu – Roc gibi geleneksel Çin sanat unsurlarını bir arada bulunduruyor.

“Hainan Havayolları ile Lawrence Xu arasındaki işbirliği, endüstri lideri. Sadece yeni bir üniforma yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda havayolunun uluslararası imajını da gösteriyoruz. Özellikle uluslararası hatlarda yolculara Çin’in modern ve şık olduğunu bildirebilmek istiyoruz “diye belirtti Hainan Havayolları’nın marka müdürü Xu Fei.

Üniformanın erkek versiyonunda ise hem geleneksek Çin kültüründen parçalar hemde batıdan esinlenerek biraz daha abartılı bir görünüm kazanıldığını söyleyebiliriz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu