Faydalı BilgilerYaşam - insan

Cilt Rengini Açan Maske

Cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerden kurtulmak ve cildinizin renginin açılmasını sağlamak istiyorsanız doğru adımlar atarak bunları başarabilirsiniz. Günümüzde pek çok kadın cilt bakımını evde hazırlamış olduğu doğal cilt maskeleri ile gerçekleştirmektedir. Ölü hücrelerden kurtulmak ya da cilt rengini açmak denildiğinde öne çıkan nohut onu maskesi gibi tariflerden yararlanarak mükemmel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Güzellik sırları arasında da yerini çoktan alan nohut unu maskesi ile cildinizi aydınlatabilir ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın mutluluğunu tadabilirsiniz. Bu etkili maske tarifini hazırlamanız için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ise şunlardır.

  • 1 yemek kaşığı nohut unu
  • 1 yemek kaşığı süt kreması
  • Yarım çay kaşığı bal
  • Bir kaç damla yeni sıkılmış limon suyu

Nohut Unu Maskesinin Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

Tüm malzemeleri güzelce karıştırıp yumuşak bir krem kıvamı elde etmelisiniz. Krem kıvamını yakaladığınızda önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze karışımı eşit miktarlarda sürmelisiniz. Nohut unu maskesi karışımı 20 dakika kadar bir süre içerisinde cildinize nüfus edip kuruyacaktır. 20 dakika dolduğunda ılık su kullanıp karışımı cildinizden çıkarabilirsiniz. İsterseniz bu işlemin ardından nemlendirici ve güneş kremi sürebilirsiniz. Nohut unu maskesi haftada bir kez hazırlanıp uygulanan bir maske tarifidir. 3 veya 4 hafta kadar nohut unu maskesi hazırlayıp cildinize tatbik ederseniz siz de cildinizdeki ölü hücrelere elveda diyebilir ve cilt renginizi açabilirsiniz. Nohut unu maskesi yapmak isteyenler kullanacakları miktarda karışım hazırlamaya dikkat etmelidirler. Çünkü karışımı saklayıp sonra kullanma ihtimali bulunamamaktadır. Ayrıca limon suyu asit içerdiği için maskeyi cildinize tatbik ederken gözlerinizi korumalısınız. Eğer süt kreması bulamıyorsanız onun yerine aynı oranda zeytinyağı kullanarak yine tarifi hazırlayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu