EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Cilt lekelerinden evde kolaylıkla hazırlanabilecek doğal maske tarifleri ile kurtulmak mümkün olacaktır. Cilt lekelerinizden kurtulmak için yapmanız gereken maske tariflerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ciltte farklı nedenler ile meydana gelen lekeler ve cilt renginde oluşan dengesizlikleri gidermek amaçlı uygulanan cilt maskeleri sayesinde cilt oluşan lekeler üzerinde büyük etki sağlayan evde kolaylıkla hazırlanabilecek doğal maske tarifleri ile kurtulmak mümkün olacaktır. Cilt lekelerinizden kurtulmak için yapmanız gereken maske tariflerini aşağıda bulabilirsiniz.
Cilt Lekelerini gideren Maske Tarifleri;

Cilt Lekeleri İçin Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler;

  • 1 tane yumurta akı.
  • 2 çorba kaşığı fasulye unu.
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı.

Hazırlanışı:

Yumurta akı maskesininhazırlığına ilk olarak küçük bir cam kaseye 1 adet yumurta akını aldıktan sonraüzerine 2 çorba kaşığı fasulye unu ve 1 çay kaşığı lavanta yağını ilave ederekkarışımı iyice karıştırarak homojen bir hale getirin.

Ardından elde edilenkarışımı özellikle lekelerin olduğu bölgelere dikkatli bir şeklide hafif masajhareketleriyle sürerek yüzünüzün tamamına uygulayın. Yumurta akı maskesinidüzenli olarak haftada bir defa uygulanması halinde ciltteki lekelerdenkurtulmanın yanı sıra cilt renginin eşitlenmesini de sağlayacaktır.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Papatya Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Doğal Papatya Maskesi

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı su.
  • 1 çorba kaşığı süzme bal.
  • 1 çorba kaşığı kurutulmuş gül yaprakları.

Hazırlanışı:

Ufak bir tencereye 1,5 su bardağı kadar su ekledikten sonra üzerine 1 tutam papatyaları ilave ederek tencereyi ocağa karışım kaynayıncaya kadar harlı ateşte, kaynadıktan sonra ise kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatarak karışımı ocaktan alalım ve 5-6 dakikakadar da demlenmesini bekledikten sonra karışımı süzelim. Ardından elde edilen papatya suyunun içine 1 çorba kaşığı kurutulmuş gül yaprakları ve 1 çorba kaşığı süzme bal ilave edip karışımı iyice karıştırarak yüzünüze masaj hareketleriyle sürüp yaklaşık 20 dakika kadar bekleterek yüzünüzü ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Papatya maskesi haftada bir kez düzenli olarak uygulandığında cilt lekelerinden kurtulmak mümkün olacaktır.

Leke Giderici Badem Maskesi

Leke Giderici Badem Maskesi

Malzemeler:

  • 3 çorba kaşığı limon suyu.
  • 1 çorba kaşığı su.
  • 1 kahve fincanı badem.

Hazırlanışı:

Badem maskesinin hazırlığına ilk olarak yarım su bardağı kaynatılmış suyun içine bademleri ekleyerek bademlerin yumuşamasını sağlayın. Ardından sıcak suda bekleyerek yumuşayan bademleri blendırdan geçirerek un şekline getirin. Daha sonra un şekline gelen bademlerin üzerine 3 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı su ilave edip karışımı iyice karıştırarak harmanlayın.

Hazır hale gelen badem maskesini önceden temizlenmiş yüzünüze hafif masaj hareketleriyle sürerek yaklaşık 20 dakika kadar yüzünüzde bekleterek ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Badem maskesini haftada 1 defa düzenli olarak cildiniz için uyguladığınızda ciltteki lekeler üzerindeki etkiye sizlerde şahit olacaksınız.

Originally posted 2021-11-19 09:30:10.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu