Faydalı BilgilerListeler

Cilt Güzelliğinizi Tehdit Eden 5 Yanlış

Bu yazımızda cilt güzelliğinizi tehdit eden 5 yanlış hakkında size bilgiler vereceğiz.

Cildimiz güzellik olarak dış görünümümüze etki eden vücudumuzun en önemli ve belirgin bölgelerinden bir tanesidir. Ama maalesef özellikle bayanlar farkında olmadan her gün eksik uygulama veya yanlış yöntemler ile cilt güzelliğine zarar vermektedir. Bizde bu anlatımımızda cilt güzelliğinizi tehdit eden 5 yanlış hakkında size bilgiler vereceğiz.

Cilt Güzelliğinizi Olumsuz Etkileyen 5 Yanlış

Cilt Güzelliğinizi Olumsuz Etkileyen 5 Yanlış:

1 – Cildi Nemlendirmeyi Unutmak:

Cilt bölgesinin güzel bir görünüme kavuşması için, hem içerden hemde dış taraftan iyice nemlendirilmelidir. Bu kurduğumuz cümle ile şunu kastediyoruz. Uzman bir hekimin önerdiği ölçü ile sıvısal şeyler tüketmek, vücut sisteminizi sussuz bırakmamak, bir de cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici kozmetik ürünü seçmek ve düzenli olarak kullanmak, cildinizi nemlendirmede yapabileceğiniz doğru davranışlar olacaktır.

2 – Az Miktarda Yüzü Yıkamak:

Yüzünüze makyaj uyguladığınız zaman doktor önerisi olarak, özellikle geceleri mutlaka 2 defa bol su ve sabun ile yüzünüzü yıkayıp bu yıkama işlemini derinlemesine bir temizlik şeklinde uygulamanız yüz güzelliğinize olumlu etki edecektir. Maalesef bayanların doğru bilip yaptığı hatalardan bir tanesi de yüzlerini temizlemede sadece 1 defaya mahsus yıkamak, veya makyajlarını kolonyalı özellikte olan bir ıslak mendil ile yüzdeki olumsuz kalıntıları derinlemesine temizleyemeyecek şekiller vasıtasıyla çıkartmaya çalışmaktır. Geceleri mutlaka tarif ettiğimiz şekilde yüzünüzü bol suyla yıkamayı ihmal etmeyin.

3 – Yüzdeki Makyajı Temizlemeden Uyumak:

Tempolu bir günün dönüşünden sonra yüzdeki makyajı temizlemeden uyumak, cilt sağlığınız için kesinlikle doğru bir hareket değildir. Bu şekilde uyursanız yüzdeki makyaj, bütün gece cilt gözeneklerinizi kapatacak ve cildin gün boyunca maruz kaldığı hasarları telafi edip onarmasını engelleyecektir. Unutmamak gerekir ki uyuduğumuz zaman cildin kendi kendini onarmaya başladığı zamandır. Cilt kısmında sıkça karşılaşılan cilt lekeleri ve siyah noktalar gibi diğer cilt lekelerinin ortaya çıkmasında makyajlı halde uyumanın payı çoktur. Gerçekten yüz temizliğinizi yapamayacak kadar uykulu ve yorgun iseniz, sizin için asla ilk seçenek olmamakla birlikte, kaliteli yüz temizleyici ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Yüzdeki Makyajı Temizlemeden Uyumak

4 – Makyajda Kullanılan Fırçaları Temizlememek:

Bayanların en basit bir şekilde dikkat etmeyip unuttuğu yanlışlardan bir tanesi makyaj fırçalarını temizlemeden yerine koymaktır. Çünkü temizlenmeden yerine koyulan fırçaları özellikle yağ ve kir ayrıca mikrop kapar. Buda demek oluyorki her seferinde bilmeden fırça üzerindeki bu sağlıksız ve olumsuz etkenleri yüzünüze uyguluyorsunuz. Cilt sağlığı için önem arz eden gözenekleri yağ ve kir gibi sağlıksız etkenler ile kapatmamaya dikkat edin.

5 – Keseleme İşlemini Unutmak:


Cilt sağlık ve güzelliği
konusunda keselenmek, çok büyük bir öneme sahiptir. Keseleme yaparak cilt üzerindeki ölü hücreleri ve deri içerisine yerleşmiş derin kirleri üzerinden silip atabilirsiniz. Bu işlem düzgün ve prüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu işleme mutlaka en az haftada bir banyonuzda zaman ayırın faydasını göreceksiniz. Keseleme işleminde kozmetiklerde satılan doğal özlü peeling(zamanla ciltte oluşan ve yapılan bakımların olumsuz etkisini önleyen ölü derinin ciltten temizlenmesi ve alttaki temiz, canlı, sağlıklı derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir tür maske uygulamasıdır.) kullanmak,sizin için bir alternatif olabilir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu