Faydalı BilgilerListeler

Cilt Bakımı İçin 7 Harika Öneri

Cilt bakımındaki yeni gelişmeleri takip ederek cildinizin ihtiyacı olan en iyi bakımı yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız 7 harika cilt bakımı önerisi.

Pek çok konuda olduğu gibi cilt bakımı konusunda da zaman içerisinde yeni gelişmeler ve değişiklikler olmaktadır. Araştırmacılar ortaya yeni veriler koydukça nasıl cilt bakımı yapılması gerektiği de değişim göstermektedir. Cilt bakımındaki yeni gelişmeleri takip ederek cildinizin ihtiyacı olan en iyi bakımı rahatlıkla yapabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız 7 harika cilt bakımı önerisi:

Gün Boyunca Cildinize Özen Gösterin

Sağlıklı bir cilt için sadece sabahları yüzünüzü yıkayıp losyon sürmeniz yeterli olmaz. Gün boyunca cilt bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Yani bu demek oluyor ki cildinize yeterli ilgiyi göstermezseniz çizgileriniz ve kırışıklıklarınız artar. Bu yüzden nemlendiricinizi düzenli olarak sürmeli ve makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanmaya dikkat etmelisiniz. Tabii ki sigara içiyorsanız hemen bırakmalısınız.

İlgili Makaleler

Cildinize Nazik Davranın

Su Açısından Zengin Gıdalarla Beslenin

Yediklerinizin cildinizi direkt olarak etkilediğini biliyor olmalısınız. Bu yüzden cilt kuruluğu ve mat bir cilt görüntüsüyle karşı karşıya kalmamak için yeterli miktarda su tüketmeniz gerekiyor. Bol bol su içmenin yanı sıra salatalık ve karpuz gibi su açısından zengin sebze ve meyveler yemeye dikkat etmelisiniz.

Cildinize Nazik Davranın

Sağlıklı bir cilt için cildinize olabildiğince nazik davranmalısınız. Yüz bölgesinde cilt daha ince olduğundan yüzünüzü yıkarken yumuşak bir şekilde hareket etmeli ve kullandığınız losyon ve nemlendiricilerin içeriğinin cildinize zarar vermeyecek yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Cilt Bakım Ürünlerinizi Çeşitlendirin

Tatlı Yemekten Vazgeçin

Yapılan pek çok araştırma şekeri fazla tüketmenin cilde büyük zarar verdiğini göstermektedir. Tükettiğiniz tatlılar sizi akne, cilt kuruluğu ve başka cilt sorunları ile karşı karşıya bırakabilir. Cildinizin şeker yerine A, C ve E vitaminleri almaya ihtiyacı bulunmaktadır. Bu yüzden tatlı yemekten vazgeçip meyve yemeye yönelin.

Haftada Bir Sülfür Maskesi Uygulayın

Birçok uzman ciltteki kızarıklıklar ve bakterilerle savaşmak, ciltteki yağ miktarını azaltmak ve cildi taze ve pürüzsüz bir hale getirmek için sülfür maskesi kullanılmasını önermektedir. En etkili yüz maskeleri arasında gösterilen sülfür maskesini haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

Uyku Düzeninize Özen Gösterin

Cilt Bakım Ürünlerinizi Çeşitlendirin

Pek çok kadın günlük cilt bakımını cilt temizleyici ve nemlendirici bir ürün kullanarak yapmaktadır. Oysa sağlıklı bir cilt için antioksidan serumlar ve 30 koruma faktörlü kremler kullanılması şarttır. Yaşınız ilerledikçe cilt bakımı rutininize mutlaka göz kremi de eklemelisiniz.

Uyku Düzeninize Özen Gösterin

Uzmanlar günlük 7 ila 9 saat uyunmasının sağlıklı bir cilde sahip olmak için gerekli olduğunu ifade etmektedirler. Yeterli miktarda uyuduğunuzda akne gibi cilt sorunlarınızın azaldığını göreceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu