HaberlerYaşamYaşam - insan

Çilek Kokulu Maske

Her iklimin kendine göre öne çıkan meyve ve sebzeleri var. Bizler de cilt güzelliğinin öncelikle doğal yollardan yapmamız gerektiğinin farkında bilinç sahibiyiz. Hazır bahar aylarında çilek de bolken size çilek kokan bir maske tarifi vermek istedim. 

Maskede kullanacağımız ürünler neye iyi geliyor bir bakalım. Çilek, bir C vitamini deposu. C vitamini de cildimiz için yaşlanma karşıtı ve sağlıklı bir renk elde etmek için gerekli bir vitamin. Bal, zaten bir şifa kaynağı olarak bilinen ve bozulmadan asırlarca bile durabilen tek besin. Tabii bu dönemlerde hakikisini bulmak bir hayli zor oluyor. Yoğurt, mineral içerikli bir besin. Cildin de yumuşamasına ve nemlendirilmesine yardımcı oluyor. Elma sirkesi, cildin yağlanmasını ve bakteri üremesini engelliyor.

Bir kaşık yoğurt, bir kaşık sirke, iki kaşık bal ve dört beş çileği birlikle karıştırıyoruz. Tabii önce çilekleri ezmeniz gerekecek. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. Üzerine bir peçete kapatın. Peçetenin üzerine tekrar maske uygulayın. Çünkü maske biraz sıvı bir maske oluyor ve cildinizde tutunması gerek. Uygulamış olduğunuz maskeyi 20 dakika kadar bekletin ve fön makinesi uzaktan tutarak iyice kurutun. Daha sonra cildinizi maskeden arındırabilirsiniz. Çilek kokulu maskeniz yaparken bile iştahınızı açacak. Hafta iki kez uygulayabilirsiniz. Ama çilek mevsimi buyunca her hafta kendinize alışkanlık etmelisiniz. Bol bol su tüketmeyi de ihmal etmeyin.


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu