Faydalı BilgilerListeler

Çil Tedavisi İçin En Etkili 2 Maske Tarifi

Güneşin ortaya çıkmasıyla pek çok kişide çil sorunu ortaya çıkar. Yüz, kol, sırt ve boyun bölgelerinde görülmektedir.  Bu sorunun pek çok tedavisi vardır fakat en kısa ve çabuk olanı budur. Bu tedaviyi uygularken dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsurlar eksiksiz ve doğru yapmaktır.

Bitkisel Çil Maskesi: 

İlk olarak bir adet bayır turbunu rendeledikten sonra 10 dakika kadar suda haşlayın daha sonra suyunu iyice sıkın. Elde ettiğiniz küspenin üzerine yarım bardak limon suyu, bir bardak süt ve yumurta akını katarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın üzerine krem kıvamını yakalayana kadar pirinç unu ekleyin. Aradığınız kıvamı bulduktan sonra son olarak üzerine badem yağı ilave ediniz.

Elde ettiğiniz bu karışımı çil olan bölgelere iyice sürünüz. 30 dakika kadar bekleyiniz daha sonra temizleyebilirsiniz. Bu şekilde çilleriniz yok olana kadar tedaviyi uygulayınız.

Badem,Bal Ve Yumurta Tedavisi

Badem,Bal Ve Yumurta Tedavisi: 

Bir diğer çil tedavi yöntemi de budur. İki avuç kabuklu bademi soyduktan sonra iyice dövün. Elde ettiğiniz toz bademe, 1 yemek kaşığı süzme bal ve 1 adet yumurta akı ilave edin. Bu karışı krem haline getirene kadar iyice karıştırın daha sonra vücudunuzda çil olan bölgelere iyice yedirin. Üzerinizde kuruyana kadar bekleyin ve kuruduktan 10 dakika sonra temizleyebilirsiniz. Bu tedaviyi bölgedeki çiller yok olana kadar uygulayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu