Yeme - İçme

Çikolata Çanağında Cream Ole Tarifi

Merhaba arkadaşlar ve tabii ki lezzet arayan ev hanımları, öncelikle sizler için bir çok tatlı tarifi paylaştım bu güne kadar ama içlerinde tatlılar benim için ayrı bir yere sahipti, bunun nedeni tatlı yapımında birden çok aşama vardır ve her aşama aslında bir yemek yapımı kadar zordur en az. Bu bağlamda tatlı yapmak için kolları yuvayan bir hanım, bir aşamayı bile atlasa başarısız olacağını bile bile işin başına geçen, cesur hanımlardır. Eğer tatlılar güzel olmuş ise maharetli oldukları da tescil edilmiş olur. Size vereceğim tatlı tarifi, şimdi 2 aşamadan oluşmakta birinci kısım çikolatadan tabak hazırlama, ikinci kısım ise çikolata tabaklarımızı doldurma.

MALZEMELER

  • Küvertür Çikolata ( yoksa normal çikolata da olur )
  • 1 paket Cream Ole
  • 2, 5 su bardağı süt
[irp]

HAZIRLANIŞI

Çikolata Çanağında Cream Ole Tarifi’nin Yapılışı

Öncelikle çikolatalarımızı benmari tarzı ile eritelim, bu usul tencere dibine su koyup, çikolataları ayrı bir kap içerisinde suya değdirerek o ısı ile eritmeye verilen isimdir ki koyu olmasın diye süt ilave edilir eğer çok koyu olacaksa. Daha sonra silikon kaplarımızın içerisine bir iki tatlı kaşığı ile bu erişim çikolatalarımızı kalıbın, her yanına yayıp – ters çevirelim ki hem kalıbın içi tam manası ile çikolata ile kaplansın hem de fazla çikolata aksın ama dikkat edin taşmalar olmasın daha sonra da buz dolabına bu kalıplarımızı koyalım ve çikolatalarımızın donmalarını sağlayalım.
Dolapta çikolata çanaklarımız oluşurken bizler de
bu sırada 1 paket cream ole mizi çırpma kabına döküp üzerine 2, 5 su bardağı süt ekleyip makine yardımı ile kıvam alıncaya kadar karıştıralım ki bir süre kıvam almayacaktır, endişe etmeyin işlem uzun sürse de. Eğer elle karıştıracaksanız biraz uzun sürebilir ama elle de olur elbette. Eminim artık dolap içerisindeki çikolata çanaklarımız katılaşmıştır, çıkartalım bir köşeye koyup kılıflarını alalım ve sosumuzu içerisine koyu servis edelim ki isterseniz pudra şekerli meyveler, sade meyveler, pudingler gibi aklınıza gelecek her türlü lezzet ile bu çikolata kaselerini servis edebilirsiniz, afiyet olsun.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu