HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Çift Katlı Otobüsü Evsizler İçin Sıcak Bir Yuvaya Dönüştüren Kocaman Kalpli İnsanlar

İngiltere’de Portsmouth sakinleri Sammy Barcroft ve Yardım Kuruluşu olan The Rucksack Project’in lideri olan Joanne Vines, kullanılmış araçların mobil evsiz sığınma evlerine dönüştürülmesi için yeni bir yardım akımı başlatmaya karar veriyorlar.  Hurdaya atılmak için bekletilen çift katlı bir gezi otobüsünü alıp evsizler için sıcak bir yuva haline getirmek için acil bir yardım çağrısı yapmayı başardılar. 

Toplam sekiz ay, 8000 dolar ve yaklaşık 70 ila 80 işçinin çalışmasından sonra otobüsü 12 ranza, bir salon ve tam işlevli bir mini mutfak ile donatmayı başardılar. Otobüsün yenilenmesi için çalışan bütün herkes gönüllü olarak çalıştılar ve bunun için tam zamanlı olarak çalıştıkları işlerinden izin alanlar bile olmuş.

Bu yardım projesinin bir başlangıç olmasını ve sokaklarda yaşayan yaklaşık 300.000 evsizden bir kısmını barındırmasını istiyorlar. El emeğiyle ve kocaman yürekli insanlar tarafından hazırlanmış otobüsün içini aşağıda görebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu