Gezi RehberiListeler

Çiçeği Burnunda Çiftler İçin Balayında Gidilebilecek 7 İlginç ve Romantik Yer

Evlilik hazırlığı uzun ve meşakkatli bir süreç, hazırlıklar bir yandan yorarken diğer yandan yeni hayat için duyulan heyecan gelin ve damatların bir hayli yorulmasına sebep olabiliyor. Huzur dolu ve romantik bir balayı ile dinlenmek isteyenler, bu içerik de aradığınız yerleri bulacaksınız!

ABD, Güney Carolina, Charleston

ABD, Güney Carolina, Charleston

Charleston, Amerika Birleşik Devletleri‘nin Güney Karolina eyaletinde bulunan bir şehirdir. Buraya gerçekleştirmeyi düşündüğünüz seyahat için gerekli olan işlemlerden ilki vize işlemleridir. Charleston’a İstanbul’dan doğrudan seyahat imkanı bulunmaktadır.

Arjantin, Buenos Aires

Arjantin, Buenos Aires

Rio de la Plata nehrinin yanında kurulan bu şehir romantik bir balayı arayışı içinde olanlar için biçilmiş kaftan. Dans, aşk ve tarihin harmanlandığı bu şehirde tangoya ve romantizme doyamayacaksınız. 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlarde vizeden muaftır ve İstanbul’dan doğrudan uçuş imkanınız bulunmaktadır.

Belçika, Brugge

Belçika, Brugge

Masal diyarı Brugge, peri masallarının el değmemiş toprakları. Cılız bir mum ışığı bile sizi bu dünyadan uzaklaştırıp peri masallarına aitmiş gibi hissettirebilecek şehir. Brüje gidebilmek için Schengen vizesi gerekmektedir ve doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Brüj’e ulaşabilmek için İstanbul’dan Brüksel merkezine Charleroi Havalimanı’na veya Brüksel Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. ‘Bruxelles midi ‘ isimli Güney istasyonundan uygun fiyata trene binip 1 saat için de Brugge’e ulaşabilir ve rüya gibi bir balayı yaşayabilirsiniz.

Endonezya, Bali

Endonezya, Bali

Deniz, kum, güneş ve muazzam bir doğa! Tanrıların Adası olarak da bilinen ve başkenti Denpasar olan Bali’nin en önemli şehirleri ise, ikinci en büyük yerleşim olan Singaraja, tatil köyü Kuta ve adanın kültür ve sanat merkezi olarak bilinen Ubud. Mercan kayalıklarıyla çevrili,  güneyi beyaz, kuzey ve batı kıyıları ise siyah kumlarla kaplı sahilleri bulunan Bali’de güneşlenebilir, geceleri çeşitli plajlardaki eğlencelere katılabilirsiniz. Bali sınır kapısında 30 günlük vize alınabilir. Doğrudan Bali’ye uçuş arattığınızda bulamazsınız uçuş aratırken Bali’nin başkenti olan Denpasar’ı aratmalısınız, Denpasar Bali’ye 20 dakika uzaklıktadır.

Fransa, Paris

Fransa, Paris

Romantik şehir dedin mi aşk şehri olan Paris’i eklemeden olmazdı. Paris’de balayı herkesin hayallerinin bir kenarında bulunur. Her rengi her mevsimi ile çok keyifli bir şehir olan Paris’e doğrudan ulaşım mümkündür ve Schengen bölgesinde bulunduğu için Schengen vizesi almak gerekmektedir.

Hindistan, Kerala

Hindistan, Kerala

Hindistan’ın güneybatısında yer alan mistitizmi ve doğası nefis bir eyalettir. Doğası ile kendinizden geçip plaj tatili yapabileceğiniz gibi vahşi yaşamın içinde uzun yürüyüşler ve keyifli anlar geçirebileceğiniz bir yer Kerala. Kerala’ya doğrudan uçuş bulunmadığı için aktarma yaparak Trivandrum’a ulaşabilirsiniz. Kerala’ya gidebilmek için vize almanız gerekmektedir.

Japonya, Kyoto

Japonya, Kyoto

Muhteşem doğası ve meraklısına hala devam eden Japon geleneklerine tanık olmak isteyecekler için harika bir seçenek. Japonya’yı anlamak için bir defa da olsa yolunuz Kyoto’dan geçmeli. Kyoto’ya doğrudan ulaşım mümkün değil en yakın Osaka Kansai Havalimanı‘na ulaştıktan sonra hiç dışarı çıkmadan en alt katta ki tren istasyonundan önce Osaka ordan Kyoto’dan geçen bir trenle Kyota’ya ulaşmak mümkün.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu