Faydalı BilgilerSağlık

Ceviz Kabuğuyla Diş Tartarından Doğal Şekilde Kurtulun

Ceviz kabuğuyla diş tartarından nasıl kurtulabilirim, doğal yollarla diş tartarından kurtulma yolları, diş tartarı evde nasıl temizlenir, doğal yöntemlerle diş tartarı temizliği nasıl yapılır? Bu yazımızda ağız ve diş sağlığı açısında son derece önemli olan tartar temizliği ile ilgili bilgiler vereceğiz. Tartarlar zaman içerisinde bakımsız ağızlarda meydana gelen ve temizlenmemesi durumunda dişlerin çürümesine sebep olan Ağızda koku yapan kalıplaşmış yapılardır.

Ceviz Kabuğuyla Diş Tartarından Doğal Şekilde Kurtulun

Tartar temizliği ile ilgili birçok yol uzmanlar tarafından önerilir. Yazımızda sizlere Diş hekimine gidip makine ile tartar temizliği yapmadan, yani doğal yollarla tartar temizliği yapabileceğiniz mucizevi ceviz kabuğu ile tartar temizliğini açıklayacağız. 7 gün dişlerinize uygulamanız durumunda gerçekten de mucize bir sonuç ile karşılaşacağınıza sizler de şahit olacaksınız.

Ceviz Kabuğuyla Tartar Temizliği Nasıl Yapılır?

1) Öncelikle 50 Gram Ceviz kabuğunu küçük parçalara getirerek öğütün,

2) Öğüttüğünüz ceviz kabuklarını bir çaydanlık veya büyük bir cezve içerisinde 20 dakika boyunca kaynatın,

3) 20 dakika kaynattıktan sonra Yarım saat boyunca dinlenmesi için bekletin,

4) Soğuduktan sonra artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Günde 3 defa ve Bir Hafta boyunca dişlerinize uygulayın,

Ceviz Kabuğu uygulamadan Önce ve Sonra

Ceviz Kabuğuyla Diş Tartarı temizleme

Diş Tartarını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

1) Günlük ağız temizliğine muhakkak özem göstermeniz gerekiyor.

2) Günde en az iki defa dişlerinizi düzenli anti tartar diş macunu ile fırçalamanız gerekiyor.

3) Dış fırçası le temizliğini yapamadığınız noktalar için diş ipi kullanmalısınız.

4) Kola, Şeker, çikolata gibi tartar oluşumuna destek sunacak gıdalardan az tüketmeye çalışın.

Doğal Yollarla Diş Tartarı Temizlemenin Diğer Yolları

1. Doğru Teknikle Diş Fırçalamak

Doğru teknik ile fırçalamayı muhakkak bilmeniz gerekiyor. Aksi halde tartar oluşumunu engellemek mümkün değil.

2. Karbonat ile Tartar Temizleme

Bikarbonat kullanımı, tartar temizliğinde en etkili bir yöntemdir. Bir tutam tuz ve bir çorba kaşığı bikorbonatı karıştırp dişlerinizi bu karışım ile fırçaladığınızda tartarların yoğun bir şekilde temizlendiğine şahit olacaksınız.

3. Elma Sirkesi ile Tartar Temizleme

Elma sirkesi ile tartar temizleme işleminde yapmanız gereken tek şey diş fırçanızı elma sirkesine batırıp dişlerinizi fırçalamak ve su ile durulamak

4. Ayçiçeği Yağı ile Tartar Temizleme

Ayçiçeği ile tartar temizliği karışımında yapılması gerekenler; 4 yemek kaşığı ayçiçeği tohumu, 4 yemek kaşığı ıhlamur çiçeği, 1 lt su

Hazırlanışı; Bütün malzemeleri bir kaba koyun. Bu kayı su dolu bir kaba yerleştirin ve kısık ateşte yarım saat pişirin. Bu karışım ile dişlerinizi her yemekten sonra çalkalayın.

5) Diş İpi

Şunu net olarak belirtmeliyiz ki günlük diş ipi ile özellikle gizlenmiş ve dış fırçası ile ulaşılması zor olan noktalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre diş ipi kullanımı tartar oluşumunu %85 oranında azaltmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOT: Ceviz kabuğuyla diş beyazlatma yolları, ceviz kabuğu diş taşı, ceviz kabuğu suyu ile diş beyazlatma, ceviz kabuğuyla diş tartarı temizleme, 40 gr ceviz kabugu ne kadar, 40 gr ceviz kaç adet, ibrahim saraçoğlu diş taşı temizliği, ceviz kabuğu faydaları bu konu ile ilgili diğer tüm sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu