HaberlerTürkiyeYaşam

Ceren Özdemir’in katilinin cezası belli oldu

Balerin Ceren Özdemir’e evinin önünde saldırıp kalbinden bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’a verilen ceza belli oldu.  Zanlıya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

3 Aralık tarihine Ordu’nun Altınordu ilçesine üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i kalbinden bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Evinin önünde bıçakla saldırarak öldürdüğü Ceren Özdemir’i hiç tanımadığını ve onu güçsüz gördüğü için öldürdüğünü söyleyen katil, cinayetten 3 gün sonra polis operasyonu ile yakalanmıştı. Yakalandığı operasyon sırasında da saldırdığı iki polisi bıçakla yaralamıştı.

Tutuklu yargılanan Arduç, Van cezaevinde tek kişilik bir hücrede kalıyordu ve burada da intihara teşebbüs girişiminde bulunmuştu.

Ceren Özdemir cinayeti

SAVCI 3 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEDİ

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından zanlı için hazırlanan iki farklı iddianamede Özgür Arduç için 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve sanığa verilecek ceza içinde herhangi bir indirim yapılmamasını istedi.

Hakim karşısına çıkartılan “Canavarca hisle kasten öldürme” ve “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlarından yargılandı.landı.

ÖZGÜR ARDUÇ AKLİ DENGESİNİN OLMADIĞI İDDİA ETTİ

ilk kez 23 Aralık tarihinde hakim karşısına çıkan Arduç, hakime akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etmişti fakat yapılan kontrollerde akıl sağlığı yerinde raporu verilmişti

Bugün ikinci kez hakim karşısına çıkan Özgür Arduç’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu