HaberlerTürkiyeYaşam

Camiler ne zaman yeniden ibadete açılacak?

Diyanet İşleri Başkanı Eli Erbaş, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süredir ibadete kapatılan camilerin 12 Haziran itibariyle ibadete açılacağını belirtti.

Bir süredir koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında camiler ibadete kapatılmıştı. Bununla ilgili oldukça fazla soru sorulmaya başlamıştı ve durum hakkında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş katıldığı sahur programında yorumlar yaptı.

CAMİLER 12 HAZİRANDA İBADETE AÇILACAK

CAMİLER 12 HAZİRANDA İBADETE AÇILACAK

Ali Erbaş katıldığı programda kendisine sorulan camilerin ne zaman açılacağı ile ilgi soruya “12 Haziran’da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız.” dedi. 12 Mart’tan itibaren ibadete kapatılan camiler 3 aylık bir dönemin ardından 12 Haziranda açılacak.

İlk olarak sadece camilerin açık alanlarında sosyal mesafeye uyularak namazlar kılınacak, daha sonraki zamanlarda camilerin içerisi de ibadete açılacak.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu