EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTürkiyeYaşam

Cami hoparlöründen Çav Bella çalanlara Tunç Soyer sert tepki verdi

İzmir'de bazı semtlerin cami hoparlörlerinden "Çav Bella" şarkısının çalınmasıyla ilgili açıklama yapan Tunç Soyer, olaya sert tepki gösterdi.

Dün akşam saat 17:00’da İzmir’de merkezi ezan sistemi kullanılan Çiğli, Buca, Konak ve Karşıyaka ilçelerinde ki bazı camilerin frekanslarına giren henüz kimliği belirlenemeyen kişiler cami hoparlöründen “Çav Bella” şarkısı çalındı.

Sosyal medyada en çok konuşulan olayların başında gelen olay ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de açıklamalarda bulundu. Açıklamasında; “Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe bayrama hazırlanırken İzmir’de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle beraber bütün İzmirlileri üzmüştür. En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim. Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin kimilerinin ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet kuvvetlerinin en kısa zamanda yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler ismine bekliyoruz. Kesinlikle kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in ismini bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum” dedi.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu