Faydalı BilgilerListeler

Çamaşır Makinesi Çalışırken Yürüyor, Nasıl Çözülür?

Beyaz eşya teknoloji sınıfının en popüler ürün grubu olan çamaşır makineleri, en zorlu çamaşır kirlerinde dahi pratik, hızlı ve ekonomik şekilde hijyen sağlayabilmektedir. Bu gibi etkileri ile dikkat çeken çamaşır makineleri de gündelik yaşantı içerisinde oldukça yoğun şekilde kullanılıyor.Bu şekilde gün içerisinde yaygın olarak kullanılan çamaşır makineleri ileri nesil teknolojileri ve kaliteli teknik aksamı bünyesinde barındırıyor olsa da zaman içerisinde arızalanma yaşayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise mutlaka ön genel kullanım kontrollerinin yapılmasının ardından profesyonel müdahale için Soğanlık Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin yürümesi yani çalışması sırasında çok fazla sallanarak, yerinden hareket etmesi sorunu da en sık görülen sorunlardan birisidir.

Bu tip çamaşır makinesi problemlerinin mutlaka dikkate alınması gerekmektedir. Çünkü çamaşır makinesinin yerinden hareket edecek düzeyde sallanması şeklinde bir durum söz konusu ise, çok ciddi makine arızalarına neden olabilir. Özellikle de çamaşır makinesi amortisörleri ve yayları kırılabileceği gibi kazanın düşmesi gibi çok ciddi risk teşkil eden durumların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle de çamaşır makinesinin hareket etmesi durumunda öncelikli olarak durduğu zeminin düz olup, olmadığının ve aynı zamanda da ayaklarının zemine göre düz olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü sallantı ve yürüme çamaşır makinelerinde bu sebeple meydana gelir. Ayrıca çamaşır makinesini kullanım kapasitesine göre uygun şekilde doldurmaya dikkat etmek gerekir. Ünalan Arçelik Servisi hizmetlerine de kısa sürede başvuru yapılmalıdır.

Söz konusu kontrollerin ardından çamaşır makinesinin yürümesi engellenemiyorsa ya da çamaşır makinesinin yürümesinin engellenmesine rağmen çeşitli sorunlar meydana geldiği belirlenmiş ise en kısa süre içerisinde Arçelik Servisi merkezine başvuru yapılmalıdır. Çünkü böyle bir yürüme durumunda, hassas bir denge yapısına sahip olan çamaşır makinelerinde ciddi problemler meydana gelmiş olabilir. Bu neden ile bu tip durumlarda mutlak suret ile çamaşır makinesinin olası arızalarının tespit edilerek, erkenden onarımının daha hızlı ve daha uygun şekilde yapılabilmesi için uzman teknikerlerin profesyonel desteğine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Üstelik bu tip arıza tespitlerinde belirlenen arızalar için yapılan yerinde arıza onarım müdahaleleri servis hizmetleri bünyesinde 1 yıllık garanti kapsamı altına da alınmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu