Faydalı BilgilerListeler

Buzdolabından Su Akması Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

istanbul temizlik şirketi

Buzdolapları, modern çağın gündelik yaşantısında son derece önemli bir konuma sahiptir. Bu sebeple de günümüzde buzdolabı, her evin en temel gereksinimlerinin başında gelir. Buzdolabının bu denli yoğun şekilde, kesintisiz kullanımı her ne kadar yüksek dayanıklılığa sahip ürünlerden birisi olsa da zamanla çeşitli teknik problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Yoğun ve sert kullanım, kullanım hataları ve çevresel faktörler gibi pek çok farklı etken bu noktada doğrudan etkili olmaktadır. Bu yüzden buzdolabından su gelmesi gibi çeşitli problemler söz konusu olması olağan bir durumdur. Önemli olan nokta buzdolabından su akması durumunda mutlaka profesyonel İstanbul Bosch Servisi merkezi hizmetlerinden destek alınmasıdır.

Buzdolabından Su Akması Sorunu Nedenleri

Buzdolabından Su Akması Sorunu Nedenleri

Buzdolabının su akıtması problemi genel kullanıcı hatalarına bağlı olarak meydana gelebildiği gibi çeşitli teknik arızalardan kaynaklı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu doğrultuda da buzdolabında su akmasına neden olan faktörlerin doğru tespit edilmesi gerekli arıza müdahalelerinin gerçekleştirilebilmesi açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Buzdolabının su akıtması problemi buzdolabı kapısının tam olarak kapanmaması nedeniyle yaşanabilecek bir arızadır. Buzdolabının kapısının kapanmaması;

Kullanıcı tarafından tamamen kapatılamaması,

Kapı conta ve lastiklerinin arızalanmış olması,

Şeklinde iki olasılıkla meydana gelen bir sorundur. Bu noktada ilki için çözüm pratik olurken, ikincisi için buzdolabı kapı conta ve lastiklerinin değişiminin yapılması gerekmektedir. Pendik Bosch Servisi uzmanlarından teknik destek alınması, daha sorunsuz ve daha kaliteli bir şekilde değişim gerçekleştirilmesini sağlar.

Buzdolabının motorunun üzerinde bulunan tüm su kanallarında aşırı çalışmaya bağlı olarak meydana gelebilecek tıkanıklıklarda su akmasına neden olur. Bu yüzden Maltepe Bosch Servisi uzman teknikerleri tarafından buzdolabındaki su kanalları kontrol edilir. Aşırı buzlanma nedeni ile su kanallarında tıkanıklık meydana gelmiş ise buzdolabı tamamen boşaltılarak, 48 saat kadar dinlendirilir. Bu şekilde buzdolabındaki su kanallarındaki buzlanmanın tamamen eritilmesi sağlanabilmektedir. Bu buzlanmaya bağlı su kanallarındaki tıkanıklıkların giderilmesi ile birlikte buzdolabındaki su akıtma probleminin tamamen çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir. Böylelikle sorunsuz ve kaliteli bir buzdolabı kullanımı gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu