Haberler

Bütün dünyanın itirazına rağmen Trump tarihi imzayı attı

Attığı her imza ile bütün dünyada tartışmalara sebep olan ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Trump düzenlenen bu toplantıdan sonra bütün dünyanın itiraz ettiği bir karara imza attı ve Amerika Birleşik Devletlerinin, İsrail tarafından işgal edilen Golan Tepelerinin, İsrail’e ait olduğunu kabul ettiğini gösteren kararnameyi imzaladı. Atılan imzanın ardından ise kendini  beğenmiş tarzıyla “İsrail’in Golan Tepeleri‘ndeki hakimiyetini tanıdım.” diye belirtti.

ABD Başkanı Trump, Golan Tepeleri’ni İsrail Toprağı Olarak Tanıdı

ABD Başkanı Donald Trump, Golan Tepeleri ile ilgili kararı imzalamadan önce konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Trump açıklamasında,  “İsrail kendini savunma hakkına sahip. İsrail’in Golan’da hakimiyetini tanıdım” dedi. Daha sonra ise bu kararını ve sözlerini resmiyete dökerek “Golan Tepeleri üzerinde İsrail’in egemenliğini ABD’nin resmen tanıdığını” ilan eden başkanlık kararını imzaladı. İsrail’in işgalci hareketlerinin arkasında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu