HaberlerPolitika

Burhan Kuzu’ya MHP’li Enginyurt’tan sert tepki

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Burhan Kuzu’nun 1999 depreminde toplanan paralarla ilgili  paylaşımına sert tepki gösterdi. “Burhan Kuzu ve bu kuzu gibilere acıyor ve nefret ediyorum” ifadelerini kullandı.

MHP Ordu Milletvekili olan Cemal Enginyurt, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Burhan Kuzu‘nun paylaşımına “Burhan Kuzu ve bu kuzu gibilere acıyor ve nefret ediyorum” ifadeleriyle sert tepki gösterdi.

Burhan Kuzu’ya oldukça sert tepki gösteren hatta tek tepki gösteren isim olan Enginyurt, Burhan Kuzu tarafından yapılan Sırf muhalefet yapmak için insanların acısı üzerinden siyaset yapanlar var. Bunun adı vicdansızlıktır. Allah’a havale ediyorum. 17 Ağustos depremi sonrası dönemin Ecevit hükümeti, depremzedeler için gelen yardım paralarıyla memur maaşlarını ödemişti. Unutmayalım” paylaşımına tepkisini gösterdi.

Burhan Kuzu'ya MHP'li Enginyurt'tan sert tepki

BUNLARA ACIYORUM VE NEFRET EDİYORUM

Cemal Enginyurt tepkisini şu sözlerle dile getiri:

“Burhan Kuzu ve bu kuzu gibilere acıyor ve nefret ediyorum. ‘Deprem paralarını MHP’nin ortak olduğu 57. hükümet maaş ödemede kullanmış’ diyerek güya AK Parti’ye saldıranlara göğüs geriyor. Yazıklar olsun Kuzu, sana ve senin gibilere. Rahmetli Ecevit de, Devlet Bey de 1 kuruş haram yemedi.”

Enginyurt, açıklamasında 1 kuruş maaş ödenmediğini, 10 bin konut yapıldığını ifade ederek “Memur maaşı ödendi diyen iftiracılar, iddianızı ispat edin, aksi halde müfterisiniz. 1999 yılıyla uğraşınca, Elazığ depremi aklandı mı?” diye sordu.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu