Faydalı BilgilerListeler

Burcunuza Göre Spor Yapın!

1. KOÇ

KOÇ

21 Mart – 20 Nisan

Siz heyecan ve eğlence ararsınız! Spor yapacaksınız, sonunda kazanmak ve rekabete girmek istersiniz. Rahatlama veya monotonluk içeren spor dalları size hiç de uygun değil. Aikido, kickboks ve thai boks tam da size göre… Hiç denediniz mi?

2. BOĞA

BOĞA

Boğa burçları doğayı severler. Öyleyse yapacağınız spor da doğayla iç içe olmalı. Dağcılık, avcılık, yüzme… Beden gücünüzü de sınamak hoşunuza gider doğrusu. Haydi doğaya! Hem etrafın tadını çıkarın hem de kendinizi maksimumda zorlayın…

3. İKİZLER

İKİZLER

22 Mayıs – 21 Haziran

Size tek başına yapılan sporlar uygun. Takım performansına uymak hiç de hoşunuza gitmez. Hızlı ve enerjik İkizler olarak esnekliğinizi artıracak olan pilates’i deneyin. Ekip halinde değil ama ikili yapılan sporlar da size iyi gelir. Mesela tenis…

4. YENGEÇ

YENGEÇ

22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç deyince en iyisi su sporları elbette. Siz takımla uyum içinde de çalışmayı seversiniz. Öyleyse tavsiyemiz kürek, su topu ya da yelken… Suda ve ekip halinde kalın. Bedeninizle ruhunuzun nasıl uyum içinde olduğunu görünce zevkten dört köşe olacaksınız.

5. ASLAN

ASLAN

23 Temmuz – 23 Ağustos

Siz Zodyak’ın en özgür ruhlu burçlarından birisiniz. Bir spor salonuna kapanıp kalmak size göre değil. Açık hava sporlarını tercih edin. Takım ruhuna da hiç yabacı değilsiniz. Açık havada futbol, basketbol ya da tenisi denesenize.

6. BAŞAK

BAŞAK

24 Ağustos – 22 Eylül

Siz disiplinin diğer adısınız… Bir başka özelliğiniz de statüye düşkünlük. Pahalı ve sosyal statü göstergesi olan golf, tenis veya sörf… Bunların tümünü disiplinle yapar, başarılı olur ve sizin gibi sosyal statüde yükselmiş kişilerle birlikte olursunuz!

7. TERAZİ

TERAZİ

23 Eylül – 23 Ekim

Siz sporda da hayatta olduğu gibi zarafeti ararsınız. Hani çok terleyip perişan eden sporlar var ya onlar hiç de size göre değil. Dans, su balesi, eskrim, kollarınızı uyum içinde hareket ettirebileceğiniz sırt üstü yüzme… Karar vermeden önce seçeceğiniz sporun zarif hareketler içerip içermediğini kontrol edin.

8. AKREP

AKREP

24 Ekim – 22 Kasım

Aman aman… Dövüş sporlarının ustası olabilirsiniz siz. Tüm kuvvet gerektiren sporlar da size göre. Risk neredeyse siz oradasınız. Tehlikeli motor yarışları mı istersiniz, yüksekten atlama mı? İyisi mi kendinize bir ekstrem spor alanı seçin ve yıldız gibi parlayın!

9. YAY

YAY

23 Kasım – 21 Aralık

Okçuluk, eskrim, atıcılık… Yayların adlarına uygun bir şekilde yaptığı sporlar, bunlar. Hedefe kilitlenmeyi, yay gibi hızlı ve çevik yol almayı seversiniz siz. Buz pateni, bilardo, jimnastik gibi denge gerektiren sporlarda da oldukça başarılı olabilirsiniz.

10. OĞLAK

OĞLAK

22 Aralık – 20 Ocak

Karar verince, işler inada binince her sporu başarıyla yaparsınız. Takım sporları size göre, ama lider siz olmalısınız. Kayakçılık, dağcılık, bowling, golf, atletizm ve yüzücülük aktivitelerinde de başarılı olabilirsiniz. Yeter ki isteyin!

11. KOVA

KOVA

21 Ocak – 18 Şubat

Kova takım sporlarını sever. Lider olsun olmasın kendinden büyük bir ekibin parçası olmaktan gurur duyar. Futbol, basketbol, atletizm, bisiklet, voleybol, tenis, vücut geliştirme ve fitness…Havacılık ve dağcılık… Masa tenisi ve su voleybolu… Bunların hepsinde hem başarılı hem mutlu olursunuz.

12. BALIK

BALIK

19 Şubat- 20 Mart

Balık burcuna su sporları yakışır elbette. Yüzme, su topu oyunları, yelkencilik, sörf, kano ve balıkçılık tam size göre. Ama rekabeti sevmezsiniz, sizin için bir spor dalında başarıya ulaşmak değil, zevk almak önemli. Sık sık karar değiştirip başka bir alana yönelebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu