İlginç BilgilerListeler

Bu topraklara damgasını vurmuş birkaç aşk dedikodusu

1. Sadrazam Baltacı Mehmet Paşa ile Rus Çariçesi Katerina​

Sadrazam Baltacı Mehmet Paşa ile Rus Çariçesi Katerina​

Her ne kadar günümüzde ortaya çıkan belgelerle ve Katerina’nın temsili resmiyle dedikodudan olduğu ortaya çıkmış da olsa, Sadrazam Baltacı Mehmet Paşa ile Rus Çariçesi Katerina arasındaki aşk dedikodusu dillere destandır. Osmanlı ordusu Ruslar’ı çembere alıp yok edeceği sırada, Katerina Baltacı’yı çadırında ziyaret eder ve çadırda ateşkes kararı alınır.

İlgili Makaleler

2. Yavuz Sultan Selim ve Mısırlı Cariyesi

Yavuz Sultan Selim ve Mısırlı Cariyesi

Mısır seferi sırasında bir çadırda konaklayan Yavuz Sultan Selim’e, hizmetini gören Mısırlı bir cariye aşık olur. Bu imkansız aşk karşısında şaşkına dönen cariye, en sonunda dayanamayıp Yavuz’a bir not bırakır: “Derdi olan neylesin?” Sultan’ın “söylesin” yanıtına rağmen aşkını dillendiremeyen cariye kalbine yenik düşer.

3. Melih Kibar ile Çiğdem Talu​

Melih Kibar ile Çiğdem Talu​

Tarihin tozlu yapraklarından biraz daha günümüze gelecek olursak; bir döneme damgasını vuran sanat dünyasının başarılı iki ismi besteci Melih Kibar ile Çiğdem Talu’nun aşk dedikodusuyla karşılaşırız. Yaş farkı nedeniyle basında yer bulan ve zamanla gerçek olduğu anlaşılan dedikodulardan geriye, onların sanat dünyasına armağan ettiği şarkılar kalır.

4. Marilyn Monroe ile John Kennedy​

Marilyn Monroe ile John Kennedy​

Azıcık toprakların dışına çıkalım. Yalnızca ABD’de değil ülkemizde ve tüm dünyada yoğun ilgi gören  Marilyn Monroe ile John Kennedy‘nin aşk dedikodusu, görüntüler ve ses kayıtlarına rağmen iki tarafın yalanlamaktan vazgeçmediği aşk dedikoduları arasında.

5. Türkan Şoray ve Kadir İnanır​

Türkan Şoray ve Kadir İnanır​

Aradan geçen zamana rağmen “acaba” sorusunun belleklerden silinmediği, sorulmaya devam edilen, Türk sinemasının duayenleri Türkan Şoray ve Kadir İnanır‘ın aşk dedikodusu ile listemizi sonlandırıyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu