Yaşam - insan

Bu Seneki Aksesuar Modası nedir?

İnsanlar yaratılışları gereği her zaman üretmeye, keşfetmeye, merak etmeye eğilimli bir yapıya sahiptirler. Zaman ilerledikçe süslenme özentisi ve belirli bir şeye karşı toplumca gösterilen aşırı ilgi moda kelimesinin doğuşunu sağlamıştır.

Moda Nelerden Etkilenir?

Moda olan renk ve desenler; yaz, sonbahar ve kış modalarının, kıyafetten tutun, tekstil firmaları, mobilyalara kadar o sene belirlenmiş olan moda akımını uygun şekilde üretilmeye başlanır. Bu da genel olarak moda akımını doğurur.

Güncel Moda Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde incelendiğinde en çok talep gören kuşkusuz aksesuar ürünleridir. Aksesuarlar; kolye, küpe, halhal, yüzük, şapka, gözlük, çanta gibi birçok ürünleri kapsamaktadır. Özellikle bayanların kombinlerin de sıkça yer verdikleri aksesuarlar, bayan için vazgeçilmez birer parçadır. Oldukça sade bir elbiseye bile inanılmaz hava katan aksesuarların moda sıralamasında ön safhalarda yer almaması mümkün görünmemektedir.

Gözlük

Bu sezon güneş gözlüğü trendlerinde birden fazla sevdiğimiz model vardı. Sıra dışı, süslü püslü, boncuklu, renkli camlı, ombreli gözlükler bir adım daha ön planda idi. Özellikle bu sene raflarda sıkça rastladığımız kedi gözü çerçeveli gözlükler uzun bir süre daha karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Küpe

Kombinlerin vazgeçilmezi sayılan küpelere bu sene de ilgi oldukça yoğun gözükmektedir. Özellikle son yıllarda sıkça rastladığımız taşlı, püsküllü renkli büyük küpelere uzun bir süre daha vitrinlerde karşılaşacağımız gözlenmektedir. Bunun dışında tek kulak küpeler de hala moda dergilerinde yerini almaktadır.

Kolye

Geçen sezonun tasma kolye trendi aksine, bu sene upuzun kolyeler raflarda ki yerlerini alıyor. Spor şıklığına ayrı bir hava katan, farklı stillerde kolayca uyum sağlayan uzun kolyeler bu sezon her yerde karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Çanta

Geldik bayanların vazgeçilmezi, hatta son zamanlarda erkeklerde bile sıkça rastladığımız çanta tutkusuna… Bu sezon oldukça farklı çanta modelleri ile karşılaşıyoruz. Kıyafet trendleri gibi çantalar da seksenler ve doksanlardan ilham alıyor. Çok eşya taşımayı sevmeyen bayanlar için bel çantası bu senenin en popüler parçalarından biri diyebiliriz. İnce ve zarif olmasının yanında rahat ve pratik olması ile çok sevileceği benziyor. Bunun dışında şeffaflık elbiselerde değil çantalarda da var artık. Çok pratik ve kullanışlı olduğu söylenebilir. Yuvarlak, küçük, yılan derili, hasır, halkalı çanta modelleri de moda katalogların da yerini korumaktadır.

Halhal

Özellikle havalar ısınmaya başladıkça, tatil organizasyonları yapıldıkça, şekil almaya başlayan halhallar yazların vazgeçilmez trendleri arasındadır. Tatil bölgelerinde bikini altında sıkça rastladığımız halhallar, bilekte biten kısa pantolonların altında da gayet şık bir duruş sergilemektedir. Bu sezon özellikle hasır ipli halhallar oldukça ilgi görmektedir.

Geçmişten günümüze incelendiğinde insanların yeme, içme ihtiyaçlarının yanında giyinme ihtiyaçlarının oluşmaya başlaması moda akımını oluşturmuş ve günümüze bakıldığın da oldukça geniş bir alanı kapsadığı görülmektedir. Ülkemizde ve dünyada birçok modacı tanınmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu