Yaşam - insan

Bu Sene Moda Olan Ayakkabı Tarzı

Ayak modasının her sezon içerisinde pek çok kere değişiyor olması ayağa verilen önem kaynaklıdır. Yaz aylarında sandalet modasının yaygın olarak kullanıldığı görülürken sandalet tasarımlarında öne çıkan üretimler vardır. Bu üretimler içerisinde tek bant olarak üretilen ve kalın topuğa sahip olan ayakkabı modelinde pek çok renk ile üretim yapılmaktadır. Modelde bilekten bağlanan bir kemer toka ile birleştirilmektedir. Sade olmasının yanı sıra oldukça rahat olan bu model pek çok alanda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu ayakkabı modelinde kalın topuk kullanıldığı için yere daha fazla temas sağlanır ve sağlam bir duruş ortaya çıkar. Kaymaların ya da düşmelerin önüne geçen bu ayakkabı tarz olmasının yanında kaygan yüzeylerde de rahatça kullanılmaktadır.

Düz Ayakkabı Modelinde Şık Detaylar

Her sene yaz ayları yaklaşırken pek çok tasarım kendisini göstermektedir. Tek bantlı bilekten bağlama ayakkabının ek çok tarz ile çeşitlendirildiği görülmektedir. Yine tek bant olan üretimlerde bant düz olarak değil çapraz bir görünümle birleştirilmektedir. Aynı tasarımdan çok uzaklaşmadan, topuk kalınlığı değişmeden farklı üretimler yapılmaktadır. Bu üretimin topuksuz tarzı ise babet kadar rahattır. Terletmemesi ve kolayca giyilip çıkartılması nedeniyle ayakkabı ihtiyaçlarında olduğu kadar modaya uyum sağlama gayretine de eşlik eden bu tasarımların her rengini bulmak mümkündür.

Sandalet moda tasarımlarında topuk ortadan kalktığında bant biraz daha detay kazanarak bileğe bağlanan alan farklı kollara ayrılmaktadır. Açık ayakkabı moda olduğu için bu tasarımların her türlü kıyafete rahatlıkla uyum sağladığı görülmektedir. Ayağın üst kısmından pek çok kolun birleştiği ve ayakkabıyı kapalı olarak göstermediği tasarımda kahverengi ön planda olan bir tercihtir. Ayağın çok büyük bir kısmını saran tasarımların yaza damga vurması ve

İnce Bantlar Senenin Modası

Bantların çeşitli ayakkabı formlarına yerleştirilmiş olması nedeniyle ince bantların senenin ayakkabı modasını belirlediğini söylemek mümkündür. Renklerin ve bant yoğunluklarının her ayakkabı modelinde değiştiği görülse de belli bir tasarım planı çevresinde üretimlerin yapıldığı görülmektedir. Birbirinden çok uzaklaşmayan bu tasarımların çeşitli zımbalar ya da pullar, boncuklar ile süslendiği de görülmektedir. Bu renkler canlı ve görsel olarak zengin bir tasarım ortaya çıkarma konusunda yardımcı olarak kullanılmaktadır. Burun kısmına doğru kapanan sandalet tasarımları kendisini gösterse de tamamen kapanan ayak burunları bu yaz görülmemektedir.

Örgüye benzeyen bant örgüleri pek çok farklı tasarımda yer alsa da daha ferah, ayağı rahatça sarsa da tamamen kapatmayan özellikte ürünler tarz duruşları ile vitrinleri ve ayakları süslemektedir. Püsküller bantlardan daha ince yapıda ayak üzerinden ya da ayak bileğinin arkasından sarkan yapıdadır. Çapraz bantlar ve asimetrik kesimli bantlara sahip  olan ayakkabı tasarımları da bu yılki tasarımlarda görülebilen tarzlar arasında yer almaktadır. Hem spor hem de klasik tasarımları bulmanın mümkün olduğu modeller işe ve günlük yaşama uygundur.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu