HaberlerYaşamYaşam - insan

Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Zamanın devinimleri vücudumuzda bazı izler bırakır. Yaşlanmak kaçınılmaz bir süreçtir. Ancak etkileri azaltılabilir ya da yaşlanmak ertelenebilir. Herkesin dinamik çizgileri vardır. Bahsedilen dinamik çizgiler, yüz ifade çizgilerimizdir. Şöyle ki, gülme, kızma,konuşma, kaş çatma gibi mimiklerimiz zamanla yüzümüze oturur. Kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıkların stres, menopoz, uygunsuz hava şartları gibi birçok faktörü de bulunmaktadır. Bu kırışıklıkları gidermek amacı ile son on yıldır ülkemizde güvenle uygulanan yöntem ‘botoks’tur. Botoks bir tür bakteriden alınan proteindir. Orta ve derin kırışıklıkları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Botoks cerrahi bir operasyon değildir. Botoks dermatolojik bir ürün kullanımıdır. Botoks uygulan bölgeye enjektör ile sıvı verilir. Bu sıvı oradaki sinirlere etki ederek oranın gergin durmasını sağlar ve kasların kasılmasını engeller. Çizgilerin derinliği büyük ise botoks tek başına fayda etmez.

Dermatolojide en çok sunulan hizmet statüsündedir. Botoks 18- 65 yaş arası her kesim birey için uygundur.Bireylerin şikayetçi olduğu boyun ve yüz bölgesindeki kırışıklıklara uygulanır.Gebe ve emziren bayanlarda botoks uygulaması önerilmez. İki hafta içinde etkisini net gösterir. Botoks 120. günden itibaren etkisini yitirir. Uzman görüşü alınarak işlem tekrar uygulanabilir. Botoks da şu yaşlarda başlamalıyım gibi genel geçer bir ifade yoktur. Kişinin ihtiyaç duyduğu evrede botoks yapılabilir.  Çizgilerin yeni başladığı dönem en iyi sonucun alı nacağı evredir.

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu