HaberlerListeler

Boston Dynamics’in robot köpeği Spot’un dans görüntüleri yayınlandı

Robot teknolojisinin ulaştığı en ileri noktada yer alan Boston Dynamics firması geçtiğimiz hafta içerisinde insansı robot olarak gösterilen Atlas isimli robotun parkur performansını gösteren video yayınlaşmıştı.  Spot isimli robot köpek ise özellikle inşaat alanlarında insanlara yardım etmesi amacıyla tasarlanmış ve Japonya’da bir şantiyede test edilmeye başlandı. 

Daha önceden yayınlanan videolarda Spot yaptığı hareketlerle izleyenleri ürkütmeyi başarmıştı, son yayınlanan videoda ise dans ederek izleyicileri eğlendiriyor.

Boston Dynamics’in yayınladığı bir dakikalık videoda 2014 yılını en çok dinlenen şarkılarından birisi olan Uptwon Funk şarkısı eşliğinde harika dans eden Spot’u görüyoruz. Yayınlanan videoda robot köpeğin eklemlerinin ne kadar esnek ve kullanışlı olduğunu görebiliyoruz. Uzaktan kontrol edilebilen Spot aynı zamanda otonom olarak kendi kendinede hareket etme yeteneğine sahip. 

2019 yılının ikinci yarısından itibariyle satışa sunulacak olan Spot’un satış fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu