HaberlerTürkiye

Boğaz Trafiğinin Kapanmasına Neden Olan Gemi Kazasının Sebebi Belli Oldu

İstanbul Boğazı’nda yaşanan kazada 225 metre boyunda ki “Vitaspirit” isimli dökme yük gemisi Anadolu Yakasında yer alan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısına çarparak durmuştu. Kaza sonrasında Boğaz gemi trafiğine tamamen kapatıldı.

YAŞANAN KAZANIN NEDENİ MERAK EDİLİYORDU

Sadece maddi hasarla sonuçlanan kazanın ardından en merak edilen konulardan birisi de gemide klavuz kaptanın bulunup bulunmadığı ve kazanan nedenini merak etmeye başladı.

KAZA YAPAN GEMİDE KLAVUZ KAPTAN VARMIŞ

CNN Türk haber canlı yayına bağlanan Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Muammer Aslantürk’ün yaptığı açıklamalarla merak edilen bütün sorular cevap buldu. Muammer Aslantürk, gemide içerisinde klavuz kaptan‘ın bulunduğunu, yaşanan bu kazanın ise makine arızası yüzünden meydana geldiğini söyledi.

” GEMİDE MAKİNE ARIZASI OLMUŞ”

İşte Aslantürk’ün sözleri:

Gemide klavuz kaptan vardı. Ben klavuz kaptan arkadaşımla görüştüm. Arkadaşımın verdiği bilgiye göre makine arızası olmuş. Bu olağan bir şeydir. Makine arızası her zaman olabilir bir gemide.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu